aloguj się
Kayla Itsines: Autorka programu Bikini Body Guide, aplikace Sweat a jedna z nejúspěšnějších fitness trenérek

Kayla Itsines: Twórczyni Bikini Body Guide Programme, Sweat App i Jedna z Najbardziej Znanych Trenerek Fitness

Kayla Itsines to australijska trenerka fitness o greckich korzeniach, którą prawdopodobnie kojarzysz dzięki jej skutecznym programom treningowym i kanałach na social media. Urodziła się 21.05.1991 r. i miała od dziecka bardzo pozytywne podejście do sportu. Kochała koszykówkę i w wieku 15 lat zaczęła stosować treningi siłowe. W wieku 18 lat świat fitness pochłonął ją na tyle, że postanowiła oddać się w całości swojemu hobby, więc ukończyła kurs w Australijskim Instytucie Fitness i zaczęła trenować z pierwszymi klientami w małej siłowni.

Pomagała też uczniom grającym w szkolnych drużynach w osiąganiu lepszych wyników. Trenowała ich jako sportowców, co poprawiało ich wyniki, a poza tym prowadziła wykłady z dziedziny żywienia. Wykorzystywała zdjęcia przed i po do monitorowania ich postępów. Następnie dzieliła się nimi na swoim nowo założonym koncie na Instagramie, które stworzyła w tym celu w sierpniu 2012 roku. W ten sposób zebrała setki tysięcy obserwujących w kilka miesięcy, z których każdy chciał z nią współpracować. Jednak jak jedna osoba może sprostać potrzebom tylu osób?

Kayla Itsines: Twórczyni Bikini Body Guide Programme, Sweat App i Jedna z Najbardziej Znanych Trenerek Fitness
zdjęcie z kaylaitsines.com

Te produkty mogą Cię zainteresować:

Kayla Itsines: Twórczyni Bikini Body Guide Programme, Sweat App i Jedna z Najbardziej Znanych Trenerek Fitness

Kayla skorzystała z pomocy swojego ówczesnego partnera, Tobiego Pearce’a, który też pracował jako trener fitness i razem założyli firmę o nazwie Bikini Body Training. W ten sposób wydano pierwszy e-book Bikini Body Guide pod jej zarządem na początku 2014 roku, z którym trenowali ludzie z całego świata, co sprawiło, że wkrótce miał już ponad milion pobrań. Napędzana tym sukcesem w następnym roku uruchomiła aplikację „Sweat with Kayla”, która pomimo kilku zmian działa do dziś i można ją znaleźć pod nazwą: Sweat: Fitness App For Women. Możesz też ćwiczyć z nią na jej kanale na YouTube oraz Instagramie.

Kayla Itsines i jej ówczesny partner Tobi Pearce zaczęli prowadzić razem biznes
zdjęcie z kaylaitsines.com

Jak wygląda jej dieta?

Poza ćwiczeniami Kayla interesuje się też dietetyką, więc nic dziwnego, że jej e-book porusza też tematy jadłospisu. Dzieli się między innymi wskazówkami na zdrowe posiłki na swoim Instagramie, gdzie miała około 12,5 miliona obserwujących na początku 2021 roku. Kayla jest znana z tego, że nie pije alkoholu. Co ciekawe, nie jest to powodowane jego wysoką kalorycznością, ale tym, że bliska jej osoba zmarła na zatrucie alkoholowe. Jest świadoma tego, że jedzenie to paliwo dla organizmu, więc dba o jego jakość. Wierzy w zrównoważoną dietę i nie jest fanką wykluczania całych grup produktów z powodów innych niż zdrowotne.

Jak wygląda jeden dzień z jej diety?

  • Jeśli je śniadanie w domu, zazwyczaj je dużo sezonowych warzyw i dwa tosty. Jej ulubionej kawy nie może jednak nigdy zabraknąć. Decyduje się na jajecznicę, jako śniadanie poza domem.
  • Jej lunch jest dość prosty. Nie ma awersji do sałatek, do których dodaje tuńczyka z puszki, bazylię, ogórka, paprykę, pomidora i cebulę zmieszaną z domowym dressingiem z oleju, suszonego oregano, octu balsamicznego, soli i pieprzu. Jeśli je lunch poza domem, lubi wybrać sushi albo sajgonki.
  • Często je razem z innymi członkami rodziny, więc może wybierać spośród różnych makaronów, sałatek i mięs. Zawsze tworzy dania, które zawierają proteiny, węglowodany i warzywa.
  • Jeśli zajdzie taka potrzeba, uzupełnia dania główne przekąskami, takimi jak świeże owoce z jogurtem, miodem i cynamonem. Jeśli ma ochotę na coś słonego, wybiera na przykład tzatziki.
Jadłospis Kayli Itsines: Jak wygląda jeden dzień z jej diety
zdjęcie z kaylaitsines.com

Trudna diagnoza i potencjalne problemy z poczęciem

Jeśli życie tej dziewczyny wydaje ci się zbyt idealne, musisz wiedzieć, że doświadczyła w życiu gorszych momentów. Jako nastolatka miała problemy z równowagą hormonalną. Regularnie cierpiała na mocne bóle menstruacyjne, nudności i skurcze, które utrudniały jej normalne funkcjonowanie, a ostatecznie została u niej potwierdzona endometrioza. Ta choroba przeraża wiele kobiet, gdyż może powodować problemy z poczęciem. Kayla jest jednak wojowniczką i stawiła czoła temu wyzwaniu. Ukoronowaniem jej zmagań były narodziny zdrowej córeczki w kwietniu 2019 roku, więc ostatecznie spełniła swoje marzenia o rodzicielstwie.

„Zawsze miałam pasję i upór do spełniania swoich założeń i marzeń. Ponadto, zawsze będę starać się, żeby pomagać innym”- jak sama o sobie mówi.

A ty? Znasz tę odnoszącą sukcesy kobietę fitness? Próbowałeś już trenować z jej programem? Podziel się z nami swoimi wrażeniami.

Źródła:

[1] Endometriosis Has Completely Changed My Relationship With My Body – https://www.cosmopolitan.com/health-fitness/a35718023/kayla-itsines-endometriosis-announcement-surgery-2021/

[2] THE BIKINI BODY CULT OF KAYLA ITSINES – https://www.bloomberg.com/features/2016-cult-of-kayla/

[3] Become Fitter, Stronger & More Confident! – https://www.kaylaitsines.com/collections/guides

[4] 'I've not had alcohol in six years': Fitness guru Kayla Itsines explains why she doesn't drink - and it's NOT because of the calories – https://www.dailymail.co.uk/femail/article-4835006/Kayla-Itsines-explains-doesn-t-drink-alcohol.html

[5] Kayla Itsines Just Had Her Baby And The Instagram Post Is Crazy Adorable – https://www.womenshealthmag.com/fitness/a27305795/kayla-itsines-instagram-birth-announcement/

[6] A DAY IN THE LIFE OF 26-YEAR-OLD KAYLA ITSINES — THE MOST INFLUENTIAL FITNESS STAR ON EARTH — WHO HAS A 7-MILLION STRONG INSTAGRAM FOLLOWING – https://www.independent.co.uk/life-style/life-kayla-itsines-most-influential-fitness-star-on-earth-million-instagram-following-blogger-exercise-a7964136.html

[7] My Day On A Plate – https://www.kaylaitsines.com/blogs/lifestyle/my-day-on-a-plate

[8] Kayla Itsines – https://www.kaylaitsines.com

[9] The Untold Truth Of Kayla Itsines – https://www.thelist.com/128410/the-untold-truth-of-kayla-itsines/