Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Pozostałe aminokwasy

Pozostałe aminokwasy

Pozostałe aminokwasy to kategoria produktów, w których wszystkie ważne aminokwasy można znaleźć oddzielnie, czyli nie w połączeniu z innymi. Należą do nich: leucyna, arginina, glutamina, lizyna, tauryna, jabłczan cytruliny i wiele innych. Białka i zawarte w nich aminokwasy są ważne dla każdego, ale szczególnie dla tych, którzy chcą w naturalny sposób uzyskać przyrost masy mięśniowej. Nie zawsze możliwe jest dostarczenie optymalnej ilości aminokwasów bezpośrednio z diety, dlatego dobrze jest stosować je również jako w postaci suplementów. Większość z nich poddawana jest procesowi hydrolizy, dzięki czemu nie obciążają one układu trawiennego.  

 

Zobacz więcej

 

Leucyna jest aminokwasem niezbędnym i najważniejszym aminokwasem BCAA. Jest on najbardziej zaangażowany we wzrost mięśni, wspiera syntezę białek, przyspiesza regenerację po wysiłku fizycznym i zapobiega utracie tkanki mięśniowej nawet podczas restrykcyjnej diety.

Arginina zwiększa produkcję hormonu wzrostu, zwiększa ilość NO (tlenek azotu), wspiera wzrost mięśni, poprawia proces gojenia się ran i wspomaga metabolizm białek.

Glutamina jest doskonałym suplementem dla każdej osoby dążącej do zwiększenia ochrony i regeneracji masy mięśniowej. Jest to aminokwas, który poprawia odporność, reguluje równowagę białkową, zapobiega rozpadowi tkanki mięśniowej, zwiększa wydzielanie hormonu wzrostu, przyspiesza regenerację komórek i działa anabolicznie. Stanowi do 60% aminokwasów w mięśniach.

Lizyna jest aminokwasem, który odgrywa ważną rolę w procesie budowy mięśni, gojenia się ran i ogólnej rewitalizacji organizmu. Posiada zdolność do zapobiegania rozwoju przeziębienia, opryszczki, wirusa opryszczki i przyspiesza powrót do zdrowia po kontuzjach sportowych i operacjach. Utrzymuje również dodatni bilans azotowy, przyczyniając się do tworzenia środowiska anabolicznego w organizmie.

Jabłczan cytruliny to połączenie aminokwasu L-cytruliny i jabłczanu (kwasu jabłkowego), który jest skutecznym sposobem na zwiększenie wydajności, opóźnienie uczucia zmęczenia i przyspieszenie regeneracji. Cytrulina szybko poprawia krążenie krwi w mięśniach, zwiększa poziom siły i usuwa z organizmu toksyny, takie jak kwas mlekowy i amoniak. Jabłczan zwiększa poziom ATP.

Beta-alanina jest nieistotnym aminokwasem, który wspomaga przyrost siły mięśniowej, poprawia wydajność, zwiększa wytrzymałość, opóźnia zmęczenie i zapobiega tworzeniu się kwasu mlekowego. Może być wykorzystana podczas treningów siłowych o dużej intensywności, ale także w trakcie ćwiczeń wytrzymałościowych.

Tyrozyna jest nieistotnym aminokwasem o działaniu antykatabolicznym, który wspomaga przemianę materii, przyspiesza regenerację organizmu i zwiększa wydajność fizyczną.


Tauryna jest znana głównie z opakowań napojów energetycznych, a zatem opinia publiczna uważa, że jest to substancja szkodliwa. Prawda jest jednak taka, że dodaje się ją do napojów energetycznych ze względu na jej pozytywne działanie na zdrowie człowieka oraz w celu zmniejszenia negatywnego wpływu kofeiny. Jest to kwas beta-aminoetanosulfonowy, który jest wytwarzany w organizmie głównie z cysteiny i jego produkcja jest również stymulowana przez ilość witaminy B6. Tauryna jest wydalana z moczem, a także żółcią, ponieważ jest jej częścią.

ukryj opis
Opcje zakupów
Kategoria
  Producent
  Less
  Smak
  Opakowanie (g)
  Tabs
  Kaps
  Forma
  Mieszanka
  Etykiety produktów
  Cena
  Cena od - do
  Filter by
   • Wegetariański (10)
   • Wegański (9)
   • Bezglutenowy (14)
   • Bez laktozy (12)
   • BIO (14)
   • Bez GMO (12)
   • Bez sztucznego słodzika (13)
   • Bez aspartamu (14)
  1. L-karnozyna - GymBeam
   Ocena:
   0% (0)
   Cena promocyjna   79,90 zł
  2. Jabłczan cytruliny - GymBeam
   Ocena:
   90% (50)
   Cena promocyjna   29,90 zł
  3. L-Lizyna - GymBeam
   Ocena:
   100% (19)
   Cena promocyjna   19,90 zł
  4. Jabłczan cytruliny - The Protein Works
   Ocena:
   100% (1)
   Cena promocyjna   89,90 zł
  5. Tauryna - GymBeam
   Ocena:
   97% (23)
   Cena promocyjna   12,50 zł
  6. L-Tryptofan - GymBeam
   Ocena:
   100% (4)
   Cena promocyjna   27,90 zł
  7. Tyrosine 120 kaps- Nutrend
   Ocena:
   0% (0)
   Cena promocyjna   57,90 zł
  8. L-Leucyna - GymBeam
   Ocena:
   100% (8)
   Cena promocyjna   27,90 zł
  9. Tryptofan VEGE 90 kapsułek - OstroVit
   Ocena:
   0% (0)
   Cena promocyjna   18,90 zł
  10. Supreme Pure Taurin - OstroVit
   Ocena:
   0% (0)
   Cena promocyjna   19,90 zł
  11. N-acetylo L-cysteina - GymBeam
   Ocena:
   0% (0)
   Cena promocyjna   29,90 zł
  12. Tyrozyna - GymBeam
   Ocena:
   0% (0)
   Cena promocyjna   32,90 zł
  13. L-Glutamina TABS 300 tab - GymBeam
   Ocena:
   97% (23)
   Cena promocyjna   44,90 zł
  14. GABA 500 mg - Now Foods
   Ocena:
   100% (1)
   Brak w magazynie

  Produkty 14

  Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.