Pistolety do masażu

Pistolety do masażu to innowacyjne narzędzia do samodzielnego masażu całego ciała. Przekazują wibracje w głąb mięśni i powięzi, pomagając uwolnić napięcie, zmniejszyć sztywność i poprawić krążenie krwi. Docenisz to po wymagającym treningu w ramach regeneracji, ale także zawsze wtedy, gdy poczujesz sztywność w ciele. Jednak pistolety do masażu są również wykorzystywane w codziennej praktyce przez trenerów, masażystów lub fizjoterapeutów.

Możesz wybierać spośród różnych rozmiarów urządzeń, w których możesz też regulować intensywność i zmieniać różne nasadki. Są kompaktowe, a dzięki praktycznym futerałom można je zabrać ze sobą na siłownię, a nawet na wakacje.

 Pokaż więcej

Dlaczego warto używać pistoletu do masażu?

Korzystanie z pistoletu do masażu wspomaga krążenie krwi w docelowym obszarze, co z pewnością docenisz, zwłaszcza przed treningiem. Pozwala to na dotarcie większej ilości tlenu i składników odżywczych do mięśni podczas ćwiczeń, co może prowadzić do lepszej wydolności i, do pewnego stopnia, zmniejszenia ryzyka kontuzji. Po ćwiczeniach masowanie określonego obszaru może wspomóc regenerację i relaksację poprzez rozluźnienie napiętych mięśni.

Wałek piankowy jest często używany do masażu węzłów ściągniętych mięśni, znanych również jako punkty spustowe, W wielu przypadkach ich aktywacja może znacząco złagodzić ból, sztywność i napięcie mięśni. Co więcej, pistolety do masażu są przydatne do samodzielnego masażu powięzi. Tego typu narzędzia nie są jednak przeznaczone wyłącznie dla sportowców. Są one również przydatne dla osób, które chcą rozluźnić mięśnie po długim dniu siedzenia, stania lub wykonywania wymagającej fizycznie pracy.

Jak prawidłowo używać pistoletu do masażu?

Najlepsze rezultaty osiągniesz, jeśli będziesz prawidłowo korzystać z pistoletu do masażu. Przed rozpoczęciem masażu warto więc zapoznać się z instrukcją obsługi produktu. Następnym krokiem jest wybór odpowiedniej nasadki na głowicę w zależności od tego, którą część ciała chcesz masować i z jaką intensywnością.

Jak wybrać odpowiednią nasadkę do masażu?

Głowice dołączone do pistoletu do masażu różnią się w zależności od producenta. Najczęściej jednak można spotkać następujące rodzaje nasadek:

 • Głowica w kształcie widełek: Nadaje się do delikatnego masażu długich i wąskich mięśni, takich jak mięśnie pleców lub łydek.
 • Głowica w kształcie pocisku: Idealna do masażu tkanek głębokich i węzłów ściągniętych mięśni zwanych punktami spustowymi.
 • Głowica okrągła: Uniwersalna nasadka, odpowiednia do masażu pleców, barków, ramion, bioder, pośladków, mięśni czworogłowych i ścięgien.
 • Głowica płaska: Używana do obszarów o płaskich mięśniach, takich jak plecy lub przedramiona.
 • Głowica w kształcie palca: Może być używana jako łagodniejsza alternatywa dla nasadki w kształcie pocisku. Nadaje się również do masażu małych mięśni dłoni lub stóp.
 • Głowica Adze: Przydatna w trudno dostępnych miejscach i do skutecznego masażu, na przykład kręgosłupa szyjnego, dłoni lub stóp. Sprawdzi się również podczas masażu boków ud lub przedramion. 

Po wybraniu odpowiedniej nasadki włącz pistolet do masażu i wybierz żądany poziom intensywności. Następnie umieść głowicę na powierzchni skóry i rozpocznij masaż. Powoli przesuwaj pistolet po masowanym obszarze, stosując umiarkowany nacisk. Skoncentruj się szczególnie na obszarach, w których odczuwasz większą sztywność i napięcie. Masuj każdy obszar przez około 30 sekund do 2 minut, a następnie przejdź do następnej części ciała. Pamiętaj jednak, aby zawsze omijać stawy i kości.

 Pokaż mniej

Produkty 3

na stronie
Ustaw kierunek rosnący
Producent
 1. Climaqx (2)
 2. GymBeam (1)
Kolor
 1. Czarny (2)
 2. violet (1)
Kategoria prawna produktu
Cena
FILTRUJ PO
 1. Massage gun VI Black - GymBeam
  Pistolet do Masażu VI Black - GymBeam
  94%
  94 % (77)
  419,00zł
 2. Massage Gun Black - Climaqx
  Pistolet do Masażu Czarny - Climaqx
  100%
  100 % (6)
  609,00zł
 3. Mini Massage Gun Black - Climaqx
  Mini pistolet do masażu Black - Climaqx
  100%
  100 % (1)
  609,00zł

Produkty 3