Białko

Białko to skoncentrowane źródła białka, które mogą pomóc Ci w łatwym uzupełnieniu tego niezbędnego makroskładnika. W zależności od aktywności fizycznej, każdy człowiek powinien spożywać około 1,2 do 2 g białka na kilogram masy ciała. Białka w proszku są więc świetnym sposobem na osiągnięcie zalecanego dziennego spożycia białka. Co więcej, mogą one być również bardzo przydatne w przypadku, gdy nie jesteś w stanie przyjąć wystarczającej ilości białka ze zróżnicowanej diety. Białka w proszku sprawdzą się zatem idealnie jako szybka przekąska po ćwiczeniach, która pomoże w regeneracji, wzroście i wzmocnieniu zaangażowanych mięśni. Białko w proszku możesz wykorzystać do przygotowania napoju białkowego lub dodać je do swoich przepisów i stworzyć złożone potrawy, które dostarczą porządną dawkę białka i zapewnią długotrwałe uczucie sytości.

Dlaczego białko w diecie jest ważne i co może zrobić?

 1. Przyspiesza metabolizm – białko ma najwyższy efekt termiczny spośród wszystkich makroskładników. Oznacza to, że nasz organizm przeznacza największą ilość energii na jego spalenie. Prowadzi to następnie do tzw. przyspieszenia metabolizmu. 
 2. Ułatwia odchudzanie – białko pomaga utrzymać masę mięśniową. Mięśnie zużywają więcej energii w porównaniu do tkanki tłuszczowej, dzięki czemu białko pomaga skuteczniej schudnąć. 
 3. Wspiera wzrost mięśni – ponieważ białko jest podstawowym budulcem mięśni, jego spożycie może pomóc Ci w budowaniu nowej masy mięśniowej. 
 4. Przyspiesza regenerację – dzięki białku organizm jest w stanie efektywniej naprawiać uszkodzone włókna mięśniowe. 
 5. Zmniejsza głód i apetyt na słodycze – właściwości sycące białka zapewniają długotrwałe uczucie sytości po spożyciu posiłku bogatego w białko, a w międzyczasie może też zmniejszyć ochotę na słodycze. 
 6. Wspomaga zdrowie kości – jedną z właściwości białka jest zdolność do utrzymania zdrowych kości. Wszystko powyższe sprawia, że ten makroskładnik jest naprawdę kluczowy i to nie tylko dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia.

Z czego składają się białka w proszku?

Białka w proszku zwykle powstają z popularnych produktów spożywczych, które są bogate w białko. Najczęściej jest to mleko, z którego pochodzi popularne białko serwatkowe. W związku z tym nie musisz się obawiać o zawartość sterydów czy zakazanych substancji. Konkretne produkty wykorzystywane do produkcji białek w proszku różnią się w zależności od rodzaju i ich zastosowania. Jednak ogólnie rzecz biorąc, najczęstsze rodzaje białek w proszku, które można spotkać to białka zwierzęce i roślinne.  

Białka zwierzęce w proszku

W tej kategorii dominują przede wszystkim popularne białka w proszku wytwarzane z mleka. Zazwyczaj występują również pod nazwą "serwatkowe". Możesz też natknąć się na białka wołowe lub białka jaj (albumina jaja) w proszku.

1. Białka serwatkowe w proszku

Tego typu białka w proszku są wytwarzane z mleka. Aby wyprodukować 1 kg białka w proszku, potrzeba ponad 100 l mleka. Mleko przechodzi następnie proces pasteryzacji, po którym dzięki dodatkowi enzymów serwatka zostaje oddzielona od kazeiny. W dalszej kolejności serwatka jest delikatnie przetwarzana, aż do uzyskania ostatecznego białka serwatkowego w proszku. Takie białko w proszku jest popularne ze względu na korzystne spektrum aminokwasów. W praktyce oznacza to, że zawiera ono wszystkie kluczowe aminokwasy w bardzo korzystnej proporcji.

Podczas wyboru tego typu białka w proszku często możemy też natknąć się na etykietę, która mówi 100% SERWATKA. Dzieje się to zwykle w przypadku białek w proszku, które zawierają wyłącznie białko serwatkowe. Takie białka w proszku nie zawierają zatem żadnego innego źródła białka.

Jakie są rodzaje białka serwatkowego?

 • Koncentrat białka serwatkowego (WPC) - najpopularniejszy rodzaj białka w proszku ze względu na stosunek ceny do wydajności. Średnio zawiera 70-80% białka, które cechuje się dość szybkim tempem wchłaniania. 
 • Izolat białka serwatkowego (WPI) - białko w proszku otrzymywane w procesie filtracji koncentratu serwatki. Jest zatem nieco czystsze, a także może pochwalić się wyższą zawartością białka, które wynosi zazwyczaj 80% i więcej. Z drugiej strony, zawiera mniejszą ilość cukru i tłuszczu. Dzięki temu idealnie nadaje się dla wymagających sportowców, którym zależy na szybko przyswajalnym białku w proszku o najwyższej możliwej zawartości białka lub osób cierpiących na nietolerancję laktozy. 
 • Hydrolizat białka serwatkowego (WPH) - powstaje w procesie hydrolizy koncentratu lub izolatu serwatki. Podczas niego białko jest degradowane do krótszych peptydów, które organizm może jeszcze szybciej wchłonąć. Efektem końcowym jest doskonale nadające się do użytku białko w proszku. Na tego typu białkach w proszku można znaleźć również oznaczenie DH (stopień hydrolizy), które jest związane z procesem degradacji. Im wyższy stopień, tym bardziej białko jest zdegradowane. Najczęściej spotykanym stopniem hydrolizy jest 32 (DH 32). Ponadto białka te mogą mieć lekko gorzki smak, który może nie odpowiadać każdemu. 

2. Kazeina micelarna

Kazeina micelarna jest otrzymywana w procesie filtracji mleka krowiego. Zawiera zwykle od 70 do 80% białka, które wchłania się stopniowo. Ze względu na to, że wchłania się wolniej, zaliczana jest do białek nocnych. Jest więc idealnym rozwiązaniem dla sportowców, którzy chcą utrzymać zwiększoną produkcję białka mięśniowego nawet w nocy.

3. Białko wołowe w proszku

Białko wołowe w proszku może być stosowane również przez osoby z nietolerancją laktozy. Jest ono jednak o tyle specyficzne, że zawiera głównie białka tkanki łącznej. Jednocześnie jest mniej odpowiednie do stymulowania wzrostu mięśni, ale cieszy się też popularnością wśród osób, którym zależy na wsparciu zdrowia stawów, włosów, paznokci i skóry. 

4. Białko jaja w proszku (albumina jaja)

Białko jaja w proszku jest produkowane z jaj i zwykle zawiera 60-80% wysokiej jakości białka. Na dodatek ma korzystne spektrum aminokwasów i jest stosunkowo wolno wchłanialne, co w niektórych sytuacjach może być zaletą. Tego typu białko w proszku jest również odpowiednie dla osób, które mają problem z nietolerancją laktozy.

5. Białko wieloskładnikowe w proszku

Białko wieloskładnikowe w proszku składa się z wielu źródeł białka, dzięki czemu ma ogólnie lepsze właściwości. Zazwyczaj zawiera połączenie białka o szybkim i wolnym uwalnianiu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o stopniowe uwalnianie białka przez pewien okres czasu.         

Białka roślinne w proszku

Białka roślinne w proszku są najczęściej produkowane ze źródeł roślinnych, które są bogate w białko, na przykład soi i innych roślin strączkowych lub nasion konopi. Dzięki temu są świetną alternatywą zarówno dla wegetarian, jak i wegan. A ponieważ źródła te są naturalnie wolne od glutenu i laktozy, są również odpowiednie dla osób, które cierpią na niestrawność tych substancji. Zawsze jednak warto zapoznać się z listą składników i upewnić się, że białko będzie odpowiadało Twoim potrzebom. 

1. Białko sojowe w proszku

Białko sojowe w proszku najbardziej przypomina jakością białko serwatkowe w proszku ze względu na spektrum aminokwasów. Wytwarzane jest z płatków, które pozyskiwane są z soi. Powstała wówczas mieszanka zawiera około 65-70% białka. Proces rozpoczyna się od wykonania koncentratu sojowego, z którego następnie przy pomocy dalszej obróbki otrzymuje się izolat sojowy. W efekcie końcowym może on mieć ponad 85% zawartości białka. 

2. Białko ryżowe

Białko ryżowe w proszku jest wykonane ze zmielonych ziaren ryżu, które są mieszane z enzymami w celu oddzielenia białka. W porównaniu z białkiem serwatkowym w proszku, ten typ ma wyraźnie niższą zawartość białka, zwykle od 50 do 78%. Co więcej, jego spektrum aminokwasów również nie jest szerokie. Można jednak łatwo temu zaradzić, na przykład łącząc je z białkiem grochu w proszku.

3. Białko konopne w proszku

Białko konopne w proszku otrzymuje się z wytłaczanych i mielonych nasion konopi. Otrzymane w ten sposób sproszkowane białko ma około 50% zawartości białka. Podobnie jak w przypadku poprzedniego białka, nie posiada również najkorzystniejszego spektrum aminokwasów. Po raz kolejny można to łatwo naprawić, łącząc je z białkiem grochu w proszku lub innym.

4. Białko grochu w proszku

Białko grochu w proszku jest dość dobrą alternatywą dla serwatki, ponieważ zawiera większą ilość leucyny. Aminokwas ten wyróżnia się najwyższym potencjałem anabolicznym. Aby uzyskać jeszcze korzystniejsze spektrum aminokwasów, warto połączyć je np. z białkiem ryżowym w proszku. Białko z grochu w proszku cechuje się wysoką zawartością błonnika, co może być idealne w przypadku, gdy zależy Ci na wyborze białka, które będzie bardziej sycące. 

5. Białko wieloskładnikowe w proszku

Białko wieloskładnikowe w proszkunajlepszą możliwą opcją z tego, co natura ma do zaoferowania. Dzieje się tak dlatego, że łączą one wiele źródeł białka, zmniejszając tym samym ich niedobór w postaci ograniczających (niedostatecznie reprezentowanych) aminokwasów. W ten sposób można uzyskać funkcjonalne białko roślinne w proszku o idealnym składzie i korzystniejszym spektrum aminokwasów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o roślinnych źródłach białka? W takim razie koniecznie przeczytaj nasz artykuł:  Jakie są najlepsze źródła białka roślinnego i dlaczego warto włączyć je do swojej diety?  

Jaka jest optymalna dawka białka?

Optymalna dawka białka będzie się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak budowa i skład ciała, całkowity wydatek energetyczny, aktywność fizyczna i tym podobne. Ogólnie rzecz biorąc, możemy uznać uniwersalną dawkę 20-40 g białka za optymalną. Jest to zazwyczaj jedna miarka białka w proszku, która zawiera około 30 g. W przypadku białek roślinnych w proszku, możemy dodać kilka gramów więcej. Wynika to z faktu, że mają one zazwyczaj niższą zawartość białka i są trudniejsze do strawienia.

Kiedy i jak stosować białka w proszku?

 • jako składnik różnych przepisów w celu wzbogacenia ich o białko
 • podczas przygotowywania słodkich deserów bogatych w białko
 • jako napój po wysiłku fizycznym, aby wspomóc regenerację i odbudowę uszkodzonych włókien mięśniowych
 • jako przekąska, która nasyci głód, gdy nie masz czasu na przygotowanie posiłku
 • gdy potrzebujesz łatwego sposobu na zwiększenie spożycia białka

Dla kogo przeznaczone są białka w proszku?

 • Osób, które chcą zwiększyć spożycie białka.
 • Sportowców, którym zależy na wzroście mięśni.
 • Kucharzy, którzy chcą wzbogacić swoje dania o białko i stworzyć pyszne i zdrowe przepisy.
 • Osób, które chcą schudnąć i szukają produktów, które zapewnią uczucie sytości i pomogą ograniczyć zachcianki. 
 • Wszystkich, którym zależy na urozmaiceniu diety i wzbogaceniu jej o nowe smaki. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o białkach w proszku i o tym, jak wybrać najlepszy? Sprawdź nasz artykuł: Jak wybrać odpowiednie białko dla utraty wagi lub wzrostu mięśni?

Pokaż więcej

Produkty 1-30 z 97

Strona
na stronie
Ustaw kierunek rosnący
Kategoria
Producent
 1. GymBeam (20)
 2. The Protein Works (11)
 3. Optimum Nutrition (6)
 4. VanaVita (6)
 5. Amix (4)
 6. Applied Nutrition (4)
 7. Purasana (4)
 8. Mars (4)
 9. GYMQUEEN (3)
 10. Reflex Nutrition (3)
 11. BeastPink (3)
 12. Nutrend (3)
 13. Mammut Nutrition (2)
 14. Go On Nutrition (2)
 15. ActivLab (2)
 16. Megabol (2)
 17. BSN (2)
 18. Bodylab24 (2)
 19. PVL (2)
 20. ProSupps (2)
 21. Goldfield (1)
 22. Amazing Grass (1)
 23. Diet Food (1)
 24. SENS (1)
 25. NOW Foods (1)
 26. Universal Nutrition (1)
 27. Stacker2 (1)
 28. OstroVit (1)
 29. MuscleTech (1)
 30. Ghost (1)
Smak
 1. czekolada (39)
 2. wanilia (29)
 3. truskawka (26)
 4. bez smaku (18)
 5. cookies & cream (16)
 6. banan (11)
 7. lody waniliowe (10)
 8. krem waniliowy (8)
 9. czekolada orzech laskowy (7)
 10. czekolada (7)
 11. truskawki śmietana (5)
 12. kokos czekolada (5)
 13. milkshake bananowy (4)
 14. malina biała czekolada (4)
 15. kokos biała czekolada (4)
 16. słony karmel (4)
 17. kokos (3)
 18. pistacje (3)
 19. czekoladowy koktajl mleczny (3)
 20. wiśnia czekolada (3)
 21. banan truskawka (3)
 22. karmel (3)
 23. naturalny (3)
 24. francuski krem waniliowy (3)
 25. szejk truskawkowy (3)
 26. owoce leśne (3)
 27. bananowy (2)
 28. czekolada mleczna (2)
 29. belgijska choca mocha (2)
 30. jogurt malinowy (2)
 31. pomarańczowy (2)
 32. masło orzechowe (2)
 33. malina (2)
 34. wanilia stewia (2)
 35. czekoladowe orzeszki ziemne (2)
 36. słony karmel (2)
 37. truskawki i śmietana (2)
 38. potrójna czekolada (2)
 39. salted caramel bandit (2)
 40. latte macchiato (2)
 41. ciasteczka (2)
 42. banan śmietana (2)
 43. strawberry splash (2)
 44. deser czekoladowy (2)
 45. lody czekoladowe (2)
 46. ciasto waniliowe (2)
 47. zielone jabłko (2)
 48. mleczna czekolada extreme (2)
 49. pyszne truskawki (2)
 50. podwójna czekolada (2)
 51. czekolada i jagody (2)
 52. czekoladowe masło orzechowe (2)
 53. chocolate biscuit (2)
 54. czekoladowe ciastko orzechowe (2)
 55. cinnamon rice pudding (1)
 56. butter biscuit (1)
 57. tropical lemon (1)
 58. limonka wanilia (1)
 59. pistachio ice cream (1)
 60. cukierki czekoladowe (1)
 61. Strawberry Cheesecake Chocolate Chip (1)
 62. wanilia kokos (1)
 63. sernik waniliowy (1)
 64. choco honeycomb (1)
 65. czekoladowe ciasto orzechowe (1)
 66. choco bueno (1)
 67. arbuz (1)
 68. dzika malina (1)
 69. white chocolate peanut (1)
 70. chocolate orange swirl (1)
 71. dzikie jagody (1)
 72. wiśnia jogurtowa (1)
 73. waniliowy milkshake (1)
 74. truskawka malina (1)
 75. ciastko czekoladowo-karmelowe (1)
 76. butterscotch ripple (1)
 77. cheeky choc coc (1)
 78. brownie z czekoladą i miętą (1)
 79. vanilla fudge (1)
 80. karmel wanilia (1)
 81. migdał pistacja (1)
 82. fasola waniliowa (1)
 83. czekolada karmel (1)
 84. kawa mrożona (1)
 85. czekolada orzechowa (1)
 86. podwójna czekolada (1)
 87. podwójny kawałek czekolady (1)
 88. lody kawowe (1)
 89. czekolada stevia (1)
 90. miętowa czekolada (1)
 91. czekoladowa krówka brownie (1)
 92. kakao czekolada (1)
 93. sernik cytrynowy (1)
 94. brownie czekoladowe (1)
 95. płatki z mlekiem (1)
 96. krówka karmelowa toffi (1)
 97. caramel latte (1)
 98. karmelowe macchiato (1)
 99. caffe latte (1)
 100. jagody (1)
 101. herbatnik (1)
 102. kiwi banan (1)
 103. limonka cytryna (1)
 104. wiśnia wanilia (1)
 105. Pina Colada (1)
 106. tiramisu (1)
 107. truskawka kiwi (1)
 108. truskawka biała czekolada (1)
 109. truskawkowa stewia (1)
 110. truskawka banan (1)
 111. snickerdoodle (1)
 112. bogata czekolada (1)
 113. ananas kokos (1)
 114. czekolada z masłem orzechowym (1)
 115. marakuja mango (1)
 116. mleko zbożowe z masła orzechowego (1)
 117. brzoskwiniowa mrożona herbata (1)
 118. marakuja i mango (1)
 119. oryginalny (1)
 120. mix jagód (1)
 121. karmelowe kruche ciastko (1)
 122. biała czekolada (1)
 123. mars (1)
 124. mango vanilla (1)
 125. fruity cereal milk (1)
Opakowanie (g)
 1. 1000 g (28)
 2. 2000 g (14)
 3. 500 g (12)
 4. 400 g (5)
 5. 30 g (5)
 6. 875 g (4)
 7. 1800 g (4)
 8. 2200 g (4)
 9. 600 g (4)
 10. 2270 g (4)
 11. 2500 g (4)
 12. 400 x 30g (2)
 13. 910 g (2)
 14. 900 g (2)
 15. 750 g (2)
 16. 4540 g (2)
 17. 3000 g (2)
 18. 2250 g (2)
 19. 1810 g (2)
 20. 360 g (1)
 21. 650 g (1)
 22. 24 x 30 g (1)
 23. 200 x 30 g (1)
 24. 50 x 30 g (1)
 25. 150 g (1)
 26. 918 g (1)
 27. 816 g (1)
 28. 2400 g (1)
 29. 908 g (1)
 30. 1590 g (1)
 31. 1600 g (1)
 32. 420 g (1)
 33. 907 g (1)
 34. 1814 g (1)
 35. 700 g (1)
 36. 680 g (1)
 37. 1200 g (1)
 38. 450 g (1)
 39. 896 g (1)
Tabs
 1. 60 tab (1)
Kolor
 1. lilac (2)
Kapsułki
 1. 120 kaps (1)
Forma
 1. proszek (93)
 2. kapsułka (2)
 3. artykuły spożywcze (1)
Mieszanka
 1. mieszanka (74)
 2. czysty (22)
Metoda przetwarzania białka
 1. pozostałe (35)
 2. koncentrat (16)
 3. izolat (10)
 4. hydrolizat (7)
Źródło białka
 1. serwatka (35)
 2. wieloskładnikowy (17)
 3. kazeina (6)
 4. wołowy (3)
 5. nasiona konopii (2)
 6. groszek (2)
 7. ryż (2)
 8. soja (2)
 9. jaja (1)
Etykiety produktów
 1. Vegan (23)
 2. BIO (12)
 3. SK GREAT DEAL (1)
 4. CZ GREAT DEAL (1)
 5. HU GREAT DEAL (1)
 6. RO GREAT DEAL (1)
 7. HR GREAT DEAL (1)
 8. BG GREAT DEAL (1)
 9. UA / RU GREAT DEAL (1)
 10. SI GREAT DEAL (1)
 11. PL GREAT DEAL (1)
 12. GR GREAT DEAL (1)
 13. IT GREAT DEAL (1)
Cena
FILTRUJ PO
Wegetariański (75)
Wegański (23)
Bez glutenu (66)
Bez laktozy (30)
BIO (12)
Bez GMO (66)
Bez sztucznego słodzika (24)
Bez opakowania z tworzywa sztucznego (97)
Bez aspartamu (93)
 1. Protein 100% Whey Gold Standard - Optimum Nutrition
  Białko Whey Gold Standard 100% - Optimum Nutrition
  92%
  92 % (665)
  79,90zł
 2. Białko serwatkowe Just Whey - GymBeam
  Białko serwatkowe Just Whey - GymBeam
  94%
  94 % (1014)
  99,90zł
 3. Białko True Whey - GymBeam
  Białko serwatkowe True Whey - GymBeam
  91%
  91 % (1924)
  73,90zł
 4. Białko Yum Yum Whey 1000 g - BeastPink
  Białko Yum Yum Whey - BeastPink + PREZENT
  93%
  93 % (536)
  119,90zł
 5. Białko Anabolic Whey - GymBeam
  Białko Anabolic Whey - GymBeam
  93%
  93 % (291)
  50,90zł
 6. Izolat białka serwartkowego - GymBeam
  Białko WPI Izolat białka serwatkowego - GymBeam
  89%
  89 % (338)
  149,90zł
 7. Protein Soy Isolate 1000 g - GymBeam
  Izolat białka sojowego 1000 g - GymBeam
  86%
  86 % (251)
  55,90zł
 8. Hydrolizowany kolagen RunCollg - GymBeam
  Hydrolizowany kolagen RunCollg - GymBeam
  96%
  96 % (312)
  69,90zł
 9. Marine Beauty - BeastPink
  Kolagen Marine Beauty - BeastPink
  95%
  95 % (51)
  44,90zł
 10. Anabolic Monster Beef Protein - Amix
  Białko wołowe Anabolic Monster - Amix
  85%
  85 % (85)
  134,90zł
 11. Protein Syntha 6 2300 g - BSN
  Syntha 6 Protein - BSN
  94%
  94 % (76)
  269,90zł
 12. Wegańskie białko Extreme - The Protein Works
  Wegańskie białko Extreme - The Protein Works
  85%
  85 % (58)
  65,90zł
 13. Białko Animal Whey - Universal Nutrition
  Białko Animal Whey - Universal Nutrition
  100%
  100 % (2)
  303,00zł
 14. 100% Casein - Optimum Nutrition
  100% Kazeina - Optimum Nutrition
  91%
  91 % (25)
  179,90zł
 15. Diet Vegan Protein - The Protein Works
  Dietetyczne białko wegańskie - The Protein Works
  87%
  87 % (50)
  62,90zł
 16. GymBeam Vegan Blend - 1000 g chocolate
  Białko Vegan Blend - GymBeam
  73%
  73 % (155)
  82,90zł
 17. Białko Mutant Whey - PVL
  Białko Mutant Whey - PVL
  88%
  88 % (209)
  129,90zł
 18. Białko Quattro Pro - Megabol
  Białko Quattro Pro - Megabol
  71%
  71 % (138)
  82,90zł
 19. Albumina jaj - GymBeam
  Albumina jaj - GymBeam
  84%
  84 % (79)
  159,90zł
 20. Izolat białka sojowego 90 - The Protein Works
  Izolat białka sojowego 90 - The Protein Works
  81%
  81 % (27)
  65,90zł
 21. Rice Protein GymBeam 1000g
  Białko ryżowe 1000 g - GymBeam
  72%
  72 % (110)
  79,90zł
 22. Protein Syntha 6 Edge - BSN
  Protein Syntha 6 Edge - BSN
  87%
  87 % (24)
  269,90zł
 23. Micellar Casein - GymBeam
  Białko kazeina micelarna 1000 g - GymBeam
  81%
  81 % (148)
  109,90zł
 24. BIO Białko Superfood - Amazing Grass
  BIO Białko Superfood - Amazing Grass
  84%
  84 % (6)
  132,90zł
 25. Whey Protein 80 - The Protein Works
  Whey Protein 80 - The Protein Works
  90%
  90 % (91)
  89,90zł
 26. Critical Whey - Applied Nutrition
  Serwatka Critical - Applied Nutrition
  98%
  98 % (11)
  217,90zł
 27. Anabolic Masster 2200 g - Amix
  Anabolic Masster 2200 g - Amix
  83%
  83 % (25)
  234,90zł
 28. Białko konopne - GymBeam
  Białko konopne - GymBeam
  90%
  90 % (38)
  94,90zł
 29. Protein HydroFue - GymBeam
  Białko HydroFue – GymBeam
  92%
  92 % (25)
  212,90zł
 30. FueNight - GymBeam
  FueNight - GymBeam
  100%
  100 % (2)
  209,90zł

Produkty 1-30 z 97