Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Kolagen

Kolagen

Kolagen to popularne białko wykorzystywane w różnych branżach. Jest szczególnie popularne pośród kobiet ze względu na jego możliwy pozytywny wpływ na jakość paznokci, skóry, włosów i ogólnego piękna. Jednakże jest również istotne dla mężczyzn, szczególnie sportowców, którzy wykorzystują je, aby dbać o stawy, mięśnie, więzadła oraz kości. Kiedy się starzejemy, nasz organizm zaczyna stopniowo tracić kolagen, co jest powodem, dlaczego starsze osoby często skarżą się na ból stawów i inne problemy z ruchem. Możesz odnieść korzyści płynące ze stosowania kolagenu w każdym wieku. Osoby, takie jak weganie, które unikają produktów pochodzenia zwierzęcego, nie powinny zapominać o spożywaniu kolagenu, jako iż produkty pochodzenia zwierzęcego są jego doskonałym źródłem.

Zobacz więcej

Kolagen jest integralną częścią tkanki łącznej w kościach, wątrobie, nerkach, sercu, zębach oraz skórze. Istnieje kilka rodzajów kolagenu i każdy dominuje w innym rodzaju tkanki. Typ I., II., III. i IV. stanowi większość kolagenu w organizmie. Typ I kolagenu występuje w skórze, ścięgnach, kościach, więzadłach, zębinie i tkance śródmiąższowej. Typ II występuje w chrząstkach i substancji galaretowatej w oku. Typ III kolagenu jest przede wszystkim obecny w skórze, mięśniach i naczyniach krwionośnych. Ostatni z wymienianych - typ IV. kolagenu występuje we wszystkich błonach podstawnych. Jest on istotny dla naszego organizmu głównie dlatego, że spowalnia starzenie się skóry, wspomaga poprawne funkcjonowanie stawów, wzrost mięśni, chroni zdrowie kości i jest również ważny dla układu sercowo-krążeniowego.

Kolagen zwykle pochodzi od zwierząt takich jak bydło i owoce morza. Kolagen morski zawiera głównie typ I kolagenu, więc jest popularny szczególnie pośród kobiet pragnących poprawić jakość włosów lub skóry. Jednakże jest użyteczny również dla więzadeł, ścięgien i kości. Jest praktyczny głównie dlatego, że zawiera mniejsze cząsteczki, które są lepiej trawione i przyswajane. Z tego punktu widzenia wołowy hydrolizowany kolagen jest również doskonałym wyborem. Przechodzi on proces, podczas którego włókna kolagenu są rozkładane na mniejsze łańcuchy aminokwasów, które są łatwo przyswajalne. Hydrolizowany kolagen wyróżnia się pełnym profilem aminokwasowym. Produkty z kolagenem często są wzbogacane witaminą C, która jest niezbędna dla produkcji kolagenu w organizmie.

Możesz suplementować swojemu organizmowi kolagen w wielu formach, na przykład w formie shotów kolagenowych, proszku, kapsułek lub napojów RTD.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kolagenu i ułatwić sobie podejmowanie decyzji, który typ jest dla ciebie najlepszy, przeczytaj artykuł Jak wybrać najlepszy kolagen dla zdrowej skóry i stawów?

ukryj opis
Opcje zakupów
Kategoria
Producent
Opakowanie (ml)
Opakowanie (g)
Smak
Available for SDD
Kaps
Forma
Mieszanka
Etykiety produktów
Cena
Cena od - do
Filter by
  • Wegetariański (5)
  • Wegański (5)
  • Bezglutenowy (5)
  • Bez laktozy (4)
  • BIO (5)
  • Bez GMO (5)
  • Bez sztucznego słodzika (1)
  • Bez opakowania z tworzywa sztucznego (5)
  • Bez aspartamu (5)
 1. Kolagen Colla Pink - BeastPink
  Ocena:
  97 % (339)
  Cena promocyjna 49,90 zł
 2. Kolagen Marine Beauty - BeastPink
  Ocena:
  94 % (25)
  Cena promocyjna 44,90 zł
 3. Hydrolizowany kolagen RunCollg - GymBeam
  Ocena:
  98 % (204)
  Cena promocyjna 46,90 zł
 4. Kolagen Beauty Shot - BeastPink
  Ocena:
  94 % (23)
  Cena promocyjna 7,99 zł
 5. Kolagen + Witamina C - OstroVit
  Ocena:
  100 % (17)
  Cena promocyjna 24,90 zł

Produkty 5

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.