Kolagen

Kolagen to popularne białko wykorzystywane w różnych branżach. Jest szczególnie popularne pośród kobiet ze względu na jego możliwy pozytywny wpływ na jakość paznokci, skóry, włosów i ogólnego piękna. Jednakże jest również istotne dla mężczyzn, szczególnie sportowców, którzy wykorzystują je, aby dbać o stawy, mięśnie, więzadła oraz kości. Kiedy się starzejemy, nasz organizm zaczyna stopniowo tracić kolagen, co jest powodem, dlaczego starsze osoby często skarżą się na ból stawów i inne problemy z ruchem. Możesz odnieść korzyści płynące ze stosowania kolagenu w każdym wieku. Osoby, takie jak weganie, które unikają produktów pochodzenia zwierzęcego, nie powinny zapominać o spożywaniu kolagenu, jako iż produkty pochodzenia zwierzęcego są jego doskonałym źródłem.

 Pokaż więcej

Kolagen jest integralną częścią tkanki łącznej w kościach, wątrobie, nerkach, sercu, zębach oraz skórze. Istnieje kilka rodzajów kolagenu i każdy dominuje w innym rodzaju tkanki. Typ I., II., III. i IV. stanowi większość kolagenu w organizmie. Typ I kolagenu występuje w skórze, ścięgnach, kościach, więzadłach, zębinie i tkance śródmiąższowej. Typ II występuje w chrząstkach i substancji galaretowatej w oku. Typ III kolagenu jest przede wszystkim obecny w skórze, mięśniach i naczyniach krwionośnych. Ostatni z wymienianych - typ IV. kolagenu występuje we wszystkich błonach podstawnych. Jest on istotny dla naszego organizmu głównie dlatego, że spowalnia starzenie się skóry, wspomaga poprawne funkcjonowanie stawów, wzrost mięśni, chroni zdrowie kości i jest również ważny dla układu sercowo-krążeniowego.

 

Kolagen zwykle pochodzi od zwierząt takich jak bydło i owoce morza. Kolagen morski zawiera głównie typ I kolagenu, więc jest popularny szczególnie pośród kobiet pragnących dodatkowo zadbać jakość włosów lub skóry. Jednakże jest użyteczny również dla więzadeł, ścięgien i kości. Jest praktyczny głównie dlatego, że zawiera mniejsze cząsteczki, które są lepiej trawione i przyswajane. Z tego punktu widzenia wołowy hydrolizowany kolagen jest również doskonałym wyborem. Przechodzi on proces, podczas którego włókna kolagenu są rozkładane na mniejsze łańcuchy aminokwasów, które są łatwo przyswajalne. Hydrolizowany kolagen wyróżnia się pełnym profilem aminokwasowym. Produkty z kolagenem często są wzbogacane witaminą C, która jest niezbędna dla produkcji kolagenu w organizmie.

 

Możesz suplementować swojemu organizmowi kolagen w wielu formach, na przykład w formie shotów kolagenowych, proszku, kapsułek lub napojów RTD.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kolagenu i ułatwić sobie podejmowanie decyzji, który typ jest dla ciebie najlepszy, przeczytaj artykuł Jak wybrać najlepszy kolagen dla zdrowej skóry i stawów?

 Pokaż mniej

Produkty 6

na stronie
Ustaw kierunek rosnący
Producent
 1. BeastPink (3)
 2. GymBeam (1)
 3. OstroVit (1)
 4. NOW Foods (1)
Smak
 1. czarna porzeczka (1)
 2. owoce leśne (1)
 3. winogrono (1)
 4. zielone jabłko (1)
 5. marakuja mango (1)
 6. pomarańcza mango (1)
 7. pomarańczowy (1)
 8. brzoskwinia (1)
 9. ananas (1)
 10. Lemoniada truskawkowa (1)
 11. truskawka kiwi (1)
 12. bez smaku (1)
 13. Lemoniada malinowa z miętą (1)
 14. lesné ovocie (1)
Opakowanie (g)
 1. 200 g (1)
 2. 240 g (1)
 3. 400 g (1)
 4. 500 g (1)
Opakowanie (ml)
 1. 20 x 60 ml (1)
 2. 60 ml (1)
Kolor
 1. shadow (5)
 2. violet (1)
Kapsułki
 1. 120 kaps (2)
Forma
 1. proszek (3)
 2. kapsułka (2)
 3. płyn (1)
Mieszanka
 1. mieszanka (5)
 2. czysty (1)
Kategoria prawna produktu
Etykiety produktów
 1. Świetna okazja (1)
Cena
FILTRUJ PO
Wegetariański (6)
Wegański (6)
Bez glutenu (6)
Bez laktozy (5)
BIO (6)
Bez GMO (6)
Bez sztucznego słodzika (2)
Bez opakowania z tworzywa sztucznego (6)
Bez aspartamu (6)
 1. Hydrolizowany kolagen RunCollg - GymBeam
  Hydrolizowany kolagen RunCollg - GymBeam
  94%
  94 % (465)
  54,90zł
 2. Colla Pink - BeastPink
  Kolagen Colla Pink - BeastPink + PREZENT
  89%
  89 % (680)
  46,90zł
 3. Collagen + Vitamin C - OstroVit
  Kolagen + Witamina C - OstroVit
  94%
  94 % (93)
  Od 23,90zł
 4. Collagen Beauty Shot - BeastPink
  Kolagen Beauty Shot - BeastPink
  92%
  92 % (39)
  Od 4,90zł
 5. Marine Beauty - BeastPink
  Kolagen Morski Marine Beauty - BeastPink
  93%
  93 % (70)
  54,90zł
 6. BioCell Collagen® Hydrolyzed Type II - NOW Foods
  BioCell Kolagen ® hydrolizowany typu II - NOW Foods
  100%
  100 % (4)
  119,90zł

Produkty 6