Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Gainery i węglowodany

Gainery i węglowodany

Gainery i węglowodany

Gainery i węglowodany to produkty węglowodanowe, które pomagają uzyskać odpowiednią masę ciała dla sportowców, ale także zwykłych ludzi. Gainer uzupełnia dzienne zapotrzebowanie na węglowodany i dostarcza do organizmu niezbędną dawkę białka. Jego podstawowym zadaniem jest odbudowanie zapasu glikogenu mięśniowego, który zwiększa wydajność i wytrzymałość zestresowanego organizmu. Dla aktywnych sportowców gainer jest szczególnie popularny ze względu na jego zbilansowaną wartość odżywczą, która może zastąpić jeden posiłek dziennie. Jednak oprócz zwiększonej energii, dodatkowym atutem, który skutecznie wspomaga wzrost masy mięśniowej jest zwiększenie siły i wydajności organizmu.

 

Zobacz więcej

Węglowodany dzielą się na dwa rodzaje - wolno przyswajalne węglowodany i szybko przyswajalne węglowodany. Wolno przyswajalne węglowodany to dodatki i suplementy węglowodanowe, które uzupełniają zapasy glikogenu w mięśniach. Chociaż są wolnej wchłaniane do krwiobiegu, mogą dostarczyć niezbędnej energii, a tym samym wspomóc wzrost mięśni. Należą do nich na przykład maltodekstryna lub ksylitol. Szybko przyswajalne węglowodany są z kolei suplementami węglowodanowymi, które szybko ulegają metabolizmowi. Są one szczególnie popularne wśród aktywnych sportowców, którzy mają trudności z przyrostem masy mięśniowej. Do szybko przyswajalnych węglowodanów zalicza się np. dekstrozę.

Jak wybrać gainer?

Wybierając gainer, należy wziąć pod uwagę masę ciała i to, jaki przyrost mięśni chcesz osiągnąć. Najlepiej jest go spożywać po treningu, jako przekąskę lub lunch, ale nigdy nie należy stosować go wieczorem lub przed snem. Zaletą gainerów jest to, że można je łączyć z kreatyną, białkiem, suplementami przedtreningowymi, aminokwasami lub suplementami na stawy. Jednakże, nie należy łączyć ich ze spalaczami tłuszczu. Gainer jest, jak już wspomniano, suplementem diety, który pomaga uzyskać odpowiednią masę mięśniową i ogólną masę ciała.

Przy wyborze gainera ważne jest, aby wziąć pod uwagę na to, jaką chcesz osiągnąć całkowitą dzienną dawkę kalorii. Jeśli potrzebujesz więcej białka w swojej diecie, wybierz gainer o mniejszej zawartości węglowodanów. I odwrotnie, jeśli masz problemy z przybieraniem na wadze, wybierz gainer z niższą zawartością białka.

Efekty działania gainerów:

 • wspomagają budowę mocy
 • gwarantują stały dopływ energii wystarczającej do zwiększenia tkanki mięśniowej
 • aktywne uzupełnianie zapasów glikogenu mięśniowego
 • pomagają w regeneracji po ciężkim treningu
 • zmniejszają ilość tkanki tłuszczowej

Wybór gainera w zależności od zawartości białka

Gainery do 10% to gainery zawierające do 10% białka. Poza białkiem zawierają również duże ilości węglowodanów, minerałów i witamin. Uzupełniają one w znacznym stopniu zapasy glikogenu, które zostały wypompowane z mięśni podczas ciężkich ćwiczeń. Ten typ gainera jest szczególnie polcany dla sportowców, którzy chcą osiągnąć przyrost masy ciała.

Gainery od 11 do 30% zawierają białka w zakresie od 11 do 30%. Pozostała zawartość to minerały, witaminy, węglowodany złożone i proste. Gainer z taką ilością protein jest odpowiedni dla osób, które nie przybierają na wadze, ale jednocześnie nie mają tak szybkiego metabolizmu. Twój organizm otrzymuje regularne dostawy cukru. Ponadto, proste węglowodany od razu dostarczą Ci energii, a złożone cząsteczki będą stopniowo uwalniane do krwi.

Gainery od 31 do 40% - z tak wysoką zawartością białka są uważane za najwyższej jakości gainery. Oprócz wysokiej zawartości białka stanowią źródło aminokwasów, kreatyny, witamin i minerałów. Dzięki temu będą odpowiednie dla sportowców, którzy budują masę mięśniową, ale nie chcą zwiększać swojej masy ciała.

O czym należy pamiętać przy zakupie gainera:

Zawartość cholesterolu

Na rynku dostępne są gainery, które zawierają ponad 180 mg cholesterolu w jednej porcji. A to zdecydowanie za dużo. Generalnie, w jednej porcji gainer powinien zawierać do 100 mg cholesterolu.

Zawartość kwasów tłuszczowych nasyconych

Również w tym przypadku regułą jest, że jeśli gainer zawiera duże ilości kwasów tłuszczowych nasyconych, to jest to produkt złej jakości. Jedna porcja powinna zawierać około 5 do 10 mg kwasów tłuszczowych nasyconych. Tak więc, jeśli jedna porcja gainera zawiera 20 gramów tłuszczu, z czego 5 gramów stanowią kwasy tłuszczowe nasycone, to jest to wysokiej jakości gainer. Jeśli jednak zawiera 20 gramów tłuszczu, a 17 z nich stanowią kwasy tłuszczowe nasycone, oznacza to, że jest to tani produkt, który nie przyniesie oczekiwanych efektów.

Zawartość białka

Z reguły, wszystkie wysokiej jakości gainery są produkowane z białka serwatkowego i zawierają około 40-60 gramów białka w jednej porcji. Jeśli jednak zależy Ci na jakości wykonania, powinieneś również uważnie przyjrzeć się technologii ich przetwarzania. Należy jednak również wziąć pod uwagę stosunek białka do węglowodanów. Dla efektywnego przyrostu masy ciała, najlepszy stosunek wynosi 1:2, dlatego należy przyjmować 2 gramy węglowodanów na 1 gram białka. Jeśli zawartość białka jest zbyt wysoka, można uzyskać kalorie nawet z niego.

Białko można sklasyfikować ze względu na rodzaj przetwarzania:

Białko serwatkowe i białko mleka w zależności od jakości przetwarzania:

 • Naturalny izolat białek serwatkowych - dobre źródło białka
 • CFM (mikrofiltracja), mikrofiltrowane lub ultrafiltrowane białka serwatkowe, izolat lub koncentrat białka mleka. Jest to powszechnie stosowane źródło białka.
 • Koncentrat białka serwatkowego, wymiana jonowa, serwatka w proszku, mleko w proszku - tanie źródło białka

Klasyfikacja według jakości kazeiny:

 • Kazeina micelarna - wysokiej jakości źródło białka
 • Kazeinian wapnia, kazeinian sodu - tanie (chemicznie denaturowane) źródło białka

Klasyfikacja według jakości białka jaja:

 • Izolat białka jaja - dobre źródło białka
 • Suszone białko jaja - tanie źródło białka z uwagi na wysoką zawartość sodu

Klasyfikacja według jakości białka roślinnego:

 • Izolat białek grochu, izolat białek sojowych - wysokiej jakości i pełnowartościowe źródło białka
 • Koncentrat sojowy - tanie źródło białka, zawiera aflatoksyny przyczyniające się do powstawania nowotworów

Zawartość cukru

Czasami zdarza się, że gainery zawierają zbyt dużo cukru (czasami ponad 70 gramów), co może spowodować niepożądany przyrost masy ciała. Najlepsze na rynku gainery mają zawartość cukru na poziomie 30 gramów lub mniej. Ważne jest jednak również to, jakiego rodzaju są to cukry. Do wysokiej jakości cukrów należą na przykład maltodekstryna, palatynaoza lub dekstroza.

Zawartość laktozy

Innym czynnikiem, którego nie należy pomijać przy wyborze gainera powinna być zawartość strawialnej laktozy. Najwyższej jakości produkty posiadają zawartość laktozy do 5%. Ilość laktozy powinna być zawsze podana na produkcie. Jeśli nie, należy sprawdzić zawartość cukrów prostych, które powinny informować o ilości laktozy. Jeśli jednak nie znajdziesz tych parametrów w tabeli wartości odżywczych, może to być produkt złej jakości i nie zalecamy jego stosowania.

Smak, cena i jakość

I wreszcie, co nie mniej ważne, należy również wziąć pod uwagę te czynniki przy zakupie gainera. Ważne jest, aby gainer Ci smakował, ponieważ będziesz go spożywać kilka razy dziennie. Dlatego powinieneś przeczytać recenzje produktów. Jeśli chodzi o cenę i jakość, należy skupić się na złotym środku. Pamiętaj, że inwestycja w suplementy diety jest również inwestycją w Twoje zdrowie, więc bądź ostrożny przy ich wyborze.

ukryj opis
Opcje zakupów
Producent
Opakowanie (ml)
Opakowanie (g)
Smak
Forma
Mieszanka
Metoda przetwarzania białka
Źródło białka
Etykiety produktów
Cena
Cena od - do
Filter by
  • Wegetariański (37)
  • Wegański (15)
  • Bezglutenowy (21)
  • Bez laktozy (22)
  • BIO (1)
  • Bez GMO (26)
  • Bez sztucznego słodzika (14)
  • Bez opakowania z tworzywa sztucznego (1)
  • Bez aspartamu (44)
 1. Gainer Serious Mass - Optimum Nutrition
  Ocena:
  90% (61)
  Cena promocyjna 149,90 zł
 2. Gainer Mutant Mass - PVL
  Ocena:
  81% (215)
  Cena promocyjna 92,90 zł
 3. Gold Standard Gainer - Optimum Nutrition
  Ocena:
  100% (3)
  Cena promocyjna 172,90 zł
 4. Gainer 737 3000 g - Megabol
  Ocena:
  76% (159)
  Cena promocyjna 54,90 zł
 5. True Mass All-In-One Gainer - BSN
  Ocena:
  100% (4)
  Cena promocyjna 244,90 zł
 6. Białko Anabolic Whey - GymBeam
  Ocena:
  95% (159)
  Cena promocyjna 43,90 zł
 7. Total Mass Matrix - The Protein Works
  Ocena:
  0% (0)
  Cena promocyjna 109,90 zł
 8. Gainer True Mass 1200 4800 g - BSN
  Ocena:
  96% (10)
  Cena promocyjna 229,90 zł
 9. FueGain - GymBeam
  Ocena:
  98% (9)
  Cena promocyjna 119,90 zł
 10. Critical Mass - Applied Nutrition
  Ocena:
  0% (0)
  Cena promocyjna 132,90 zł
 11. Gainer Mass Up - Activlab
  Ocena:
  80% (46)
  Cena promocyjna 26,90 zł
 12. Protein Breakfast 1000 g - ActivLab
  Ocena:
  89% (31)
  Cena promocyjna 39,90 zł
 13. Vitargo Energy - GymBeam
  Ocena:
  93% (10)
  Cena promocyjna 47,90 zł
 14. BIO Białko Superfood - Amazing Grass
  Ocena:
  100% (3)
  Cena promocyjna 132,90 zł
 15. Gainer True Gain - GymBeam
  Ocena:
  100% (8)
  Cena promocyjna 54,90 zł
 16. Glycomaize - Optimum Nutrition
  Ocena:
  0% (0)
  Cena promocyjna 92,90 zł
 17. Anabolic Masster 2200 g - Amix
  Ocena:
  99% (17)
  Cena promocyjna 169,00 zł
 18. Instant Mass® Heavyweight - Reflex Nutrition
  Ocena:
  100% (3)
  Cena promocyjna 99,90 zł
 19. Gainer CarboJet Basic - Amix
  Ocena:
  77% (13)
  Cena promocyjna 99,00 zł
 20. Gainer Giant Mega Mass 4000 - Weider
  Ocena:
  91% (49)
  Cena promocyjna 319,90 zł
 21. Weight Gainer - Bodylab24
  Ocena:
  60% (1)
  Cena promocyjna 191,90 zł
 22. Endurosnack 75 g - Nutrend
  Ocena:
  100% (1)
  Cena promocyjna 7,49 zł
 23. Ksylitol 1000 g - GymBeam
  Ocena:
  100% (23)
  Cena promocyjna 39,50 zł
 24. Carb X - Applied Nutrition
  Ocena:
  0% (0)
  Cena promocyjna 99,90 zł
 25. ReCharge Gel - GymBeam
  Ocena:
  100% (20)
  Cena promocyjna 5,99 zł
 26. CarboMax - ActivLab
  Ocena:
  100% (6)
  Cena promocyjna 23,90 zł
 27. Maltodekstryna - GymBeam
  Ocena:
  90% (25)
  Cena promocyjna 14,99 zł
 28. Carbosnack 50 g - Nutrend
  Ocena:
  100% (7)
  Cena promocyjna 5,29 zł
 29. Dekstroza 1000 g - GymBeam
  Ocena:
  100% (17)
  Cena promocyjna 12,50 zł
POKAŻ WIĘCEJ PRODUKTÓW
POKAŻ WIĘCEJ PRODUKTÓW

Produkty 1-30 z 44

Strona