Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Kompleksowe aminokwasy

Kompleksowe aminokwasy

Kompleksowe aminokwasy

Kompleksowe aminokwasy to niezbędny składnik białka, który jest ważny dla wzrostu masy mięśniowej. Mogą one być pozyskiwane z diety, ale najbardziej popularną formą spożycia aminokwasów są obecnie suplementy diety. Aminokwasy mogą być hydrolizowane lub niehydrolizowane, ale hydrolizowane (poddane wstępnej obróbce enzymatycznej) aminokwasyłatwiejsze do przyswojenia przez układ pokarmowy.

 

 

Zobacz więcej

Aminokwasy złożone to suplementy diety, które łączą zrównoważoną ilość niezbędnych i nieistotnych aminokwasów. Te aminokwasy działają synergicznie ze sobą i wzajemnie się uzupełniają. Jest to więc kompleks aminokwasów ważnych zwłaszcza dla wzrostu mięśni i ich wzmocnienia, ale nadają się również do stosowania na diecie. Docenisz również fakt, że nie obciążają one układu pokarmowego.

 

Niezbędne aminokwasy nie mogą być wytwarzane w organizmie człowieka i dlatego muszą być uzupełniane z diety lub suplementów diety. Obejmują one na przykład metioninę, lizynę, leucynę, walinę i izoleucynę. Trzy ostatnie aminokwasy to aminokwasy rozgałęzione BCAA, które stanowią jedną trzecią białek znajdujących się w mięśniach.

 

Organizm może produkować aminokwasy nieistotne z samej diety, ale są one równie ważne jak aminokwasy niezbędne. Ich niedobór może pojawić się głównie podczas ćwiczeń i aktywności fizycznej, dlatego też powinien on być uzupełniany suplementami diety. Do nieistotnych aminokwasów należą m.in, alanina, asparagina, glicyna, glutamina i arginina.

 

Aminokwasy złożone są klasyfikowane według ich pochodzenia i składu na następujące grupy:

Aminokwasy serwatkowe

Są one oparte na aminokwasach serwatkowych, które zapewniają unikalny profil aminokwasowy niezbędny do budowy i wzrostu masy mięśniowej, zwiększenia siły i przyspieszenia regeneracji organizmu. W zależności od sposobu przetwarzania te aminokwasy serwatkowe można podzielić na koncentrat serwatki, izolat i hydrolizat. Dają one również uczucie sytości i działają jako przeciwutleniacz wzmacniający układ odpornościowy.

 

Aminokwasy wołowe

Ich podstawą jest czyste hydrolizowane białko wołowe, które wspomaga wzrost mięśni, tym samym zapobiegając katabolizmowi. Stanowią one wielką pomoc dla sportowców, szczególnie w okresie nabierania siły i objętości mięśni. Jednocześnie są one odpowiednie dla wszystkich tych, którzy są aktywni fizycznie, ponieważ zapewniają maksymalną elastyczność i siłę tkanki mięśniowej. Kolejną zaletą jest to, że stwarzają odpowiednie warunki do regeneracji białek mięśniowych.

 

Aminokwasy wątrobowe

Aminokwasy pierwotnie utworzone z czystego i naturalnego wyciągu z wątroby. Ogromną zaletą tego typu aminokwasów jest to, że mogą być one stosowane również przez osoby z nietolerancją laktozy. Sprzyjają one wzrostowi mięśni i utrzymują odpowiedni poziom azotu w organizmie.

 

Podstawowa klasyfikacja aminokwasów ze względu na formę spożycia

Aminokwasy mogą być przyjmowane w różnych formach. Do najczęściej stosowanych zalicza się:

 

Aminokwasy w postaci tabletek

Tabletki są jedną z najbardziej popularnych form przyjmowania aminokwasów. Są one łatwe do przechowywania i praktyczne. Ich zaletą jest prosta kalkulacja spożywanej liczby aminokwasów dzięki normatywnej ilości aminokwasów w jednej tabletce.

 

Aminokwasy w proszku

Dzięki prostej formie przygotowania są one szczególnie popularne wśród kulturystów i osób, które starają się szybko zwiększyć masę mięśniową. Ich największym atutem jest to, że są znacznie łatwiej przyswajalne niż tabletki. Aminokwasy w proszku mogą być mieszane z wodą jako koktajle lub możesz je spożywać jako czyste koncentraty aminokwasów. Są one odpowiednie jako suplementy diety, ale mogą także stanowić uzupełnienie płynów przed, w trakcie i po treningu. Oprócz zwiększenia siły i masy mięśniowej, aminokwasy w proszku chronią i regenerują mięśnie. Ponadto, możesz wybierać spośród różnych smaków, aby nadać aminokwasom w proszku wspaniałego smaku

 

Aminokwasy w płynie

Ta forma spożycia aminokwasów jest popularna wśród kulturystów i sportowców, ale również osób wykonujących aktywność fizyczną o umiarkowanej lub niewielkiej intensywności. Zaletą jest to, że są one szybko wchłaniane do krwi, co czyni je niemal natychmiastowym źródłem niezbędnych aminokwasów. Można je stosować przed, po i w trakcie treningu.

ukryj opis
Opcje zakupów
Kategoria
Producent
Tabs
Opakowanie (ml)
Opakowanie (g)
Smak
Forma
Mieszanka
Etykiety produktów
Cena
Cena od - do
Filter by
  • Wegetariański (13)
  • Wegański (4)
  • Bezglutenowy (17)
  • Bez laktozy (15)
  • BIO (1)
  • Bez GMO (9)
  • Bez sztucznego słodzika (6)
  • Bez opakowania z tworzywa sztucznego (1)
  • Bez aspartamu (19)
 1. Aminokwasy Hydro BCAA - ProSupps
  Ocena:
  84% (11)
  Cena promocyjna 169,90 zł
 2. Aminokwasy Amino Beast - BeastPink
  Ocena:
  99% (77)
  Cena promocyjna 54,90 zł
 3. Amino X - BSN
  Ocena:
  93% (260)
  Cena promocyjna 67,90 zł
 4. Aminokwasy Amino Energy - Optimum Nutrition
  Ocena:
  91% (39)
  Cena promocyjna 76,90 zł
 5. Aminokwasy ProAMINO stim-free - GymBeam
  Ocena:
  97% (17)
  Cena promocyjna 59,90 zł
 6. Aminokwasy ProAMINO 390 g - GymBeam + PREZENT
  Ocena:
  98% (273)
  Cena promocyjna 59,90 zł
 7. Beef&Egg aminokwasy 500 tab - GymBeam
  Ocena:
  91% (33)
  Cena promocyjna 44,90 zł
 8. Aminokwasy AminoPro - PRO!BRANDS
  Ocena:
  91% (16)
  Cena promocyjna 5,99 zł
 9. Aminokwasy Amino Build Next Gen - MuscleTech
  Ocena:
  100% (1)
  Cena promocyjna 72,90 zł
 10. Amino Decanate - MuscleMeds
  Ocena:
  0% (0)
  Cena promocyjna 79,90 zł
 11. BCAA Intra Fusion - Reflex Nutrition
  Ocena:
  100% (1)
  Cena promocyjna 84,90 zł
 12. Uni-liver - Universal Nutrition
  Ocena:
  93% (4)
  Cena promocyjna 99,90 zł
 13. ProAMINO Próbka - GymBeam
  Ocena:
  100% (2)
  Cena promocyjna 3,99 zł
 14. 100% Beef Aminos - Universal Nutrition
  Ocena:
  92% (42)
  Cena promocyjna 99,90 zł
 15. Anabolic Amino - Applied Nutrition
  Ocena:
  0% (0)
  Cena promocyjna 99,90 zł
 16. Amino Power Liquid - Nutrend
  Ocena:
  0% (0)
  Cena promocyjna 46,90 zł
 17. Amino 2700 - Universal Nutriton
  Ocena:
  100% (2)
  Cena promocyjna 84,90 zł
 18. Animal Nitro - Universal Nutrition
  Ocena:
  0% (0)
  Brak w magazynie

Produkty 20

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.