Żelazo

Żelazo jest niezbędną substancją mineralną, która zapewnia poprawny transport tlenu z płuc do innych tkanek w ludzkim organizmie. Wspomaga produkcję czerwonych krwinek i hemoglobiny, czerwonego pigmentu krwi, którego rolą jest rozprowadzanie tlenu po organizmie. Żelazo wspomaga poprawny metabolizm istotny dla produkcji energii, wspomaga również funkcjonowanie układu odpornościowego. Ponadto redukuje zmęczenie i uczucie wyczerpania oraz pełni istotną rolę w procesie podziału komórkowego.

Rekomendowana dzienna dawka żelaza to 8 mg dla dorosłego mężczyzny i 18 mg dla dorosłej kobiety, a kobiety w ciąży powinny przyjmować do 27 mg żelaza. Jednakże te sugerowane wartości mogą się różnić, na przykład w zależności od aktywności fizycznej, jako iż utrata żelaza jest bezpośrednio powiązana z utratą potu. Wskutek tego może wystąpić niedobór żelaza, co może prowadzić do anemii, niestrawności, zmęczenia lub utraty włosów. W grupie ryzyka są głównie dzieci, osoby młode i kobiety, które tracą żelazo podczas cyklu menstruacyjnego. W związku z tym ważne jest uzupełnienie niedoboru żelaza w diecie w formie suplementów odżywczych, takich jak Żelazo w formie kapsułek.

Do głównych źródeł żelaza zaliczają się rośliny strączkowe, wołowina, szpinak, produkty nabiałowe i orzechy. Jednakże żelazo ze źródeł roślinnych przyswaja się organizmowi trudniej, niż żelazo ze źródeł zwierzęcych. W związku z tym nawet weganie nie powinni zapominać o przyjmowaniu wystarczającej ilości żelaza z jedzenia lub suplementów. W tej kategorii znajdziesz również Kompleks żelaza, który jest idealny dla wegan i zawiera połączenie żelaza, cynku, witaminy C i kwasu foliowego.

Pokaż więcej

Produkty 2

na stronie
Ustaw kierunek rosnący
Producent
 1. GymBeam (1)
 2. NOW Foods (1)
Smak
 1. bez smaku (1)
Opakowanie (ml)
 1. 237 ml (1)
Kaps
 1. 120 kaps (1)
Forma
 1. kapsułka (1)
 2. płyn (1)
Mieszanka
 1. czysty (2)
Etykiety produktów
 1. Vegan (2)
FILTRUJ PO
Wegetariański (2)
Wegański (2)
Bezglutenowy (2)
Bez laktozy (2)
BIO (2)
Bez GMO (1)
Bez sztucznego słodzika (1)
Bez opakowania z tworzywa sztucznego (2)
Bez aspartamu (2)
 1. Żelazo 120 kaps - GymBeam
  Żelazo 120 kaps - GymBeam
  99%
  99% (28)
  16,50zł
 2. Liquid Iron - NOW Foods

Produkty 2