Lecytyna

Lecytyna to kategoria suplementów diety zawierających lecytynę. Ta naturalna substancja jest najczęściej pozyskiwana z soi lub słonecznika. Powszechnie występuje w naszym organizmie, gdzie jest jednym z głównych komponentów błon komórkowych. Ponadto występuje w mózgu i jest powiązana z pozytywnym wpływem na funkcjonowanie mózgu. To sprawia, że jest szczególnie pożądana przez osoby, które chcą wspomóc swoją pamięć, myślenie lub koncentrację. 

 Pokaż więcej

Jakie efekty ma lecytyna?

Korzystne efekty lecytyny są głównie rezultatem tego, iż zawiera fosfolipidy, a konkretnie fosfadytylocholinę oraz fosfatydyloserynę. Fosfadytylocholina jest wykorzystywana do produkowania choliny w organizmie, która jest prekursorem neuroprzekaźnika nazywanego acetylocholiną. Ta ostatnia działa jako przekaźnik sygnałów do mięśni, dzięki czemu się poruszają. Ponadto wpływa na rozszerzanie naczyń krwionośnych i zwykle jest łączona z pozytywnym wpływem na uczenie się oraz wsparcie pamięci. Jednakże jej poziom może spadać wraz z wiekiem, co zwykle odbija się negatywnie na funkcjonowaniu mózgu oraz koordynacji ruchu. W związku z tym niezbędne jest, aby produkcja acetylocholiny nie została zaburzona w żaden sposób, co może zostać wsparte wystarczającym spożyciem fosfadytylocholiny.  

Fosfatydyloseryna, która naturalnie znajduje się w mózgu, ma podobne działanie i również jest kluczowa dla zachowania poprawnych funkcji mózgowych. Ta substancja jest pożądana przez osoby, które chcą spowolnić negatywne efekty starzenia się. 

Jak stosować lecytynę?

Lecytyna występuje zwykle w formie praktycznych kapsułek i powinna być stosowana w dziennej dawce wahającej się pomiędzy 500 – 2000 mg, spożywanej najlepiej z posiłkami. 

 Pokaż mniej

Produkty 2

na stronie
Ustaw kierunek rosnący
Producent
 1. GymBeam (1)
 2. NOW Foods (1)
Smak
 1. bez smaku (1)
Kolor
 1. shadow (1)
 2. violet (1)
Kapsułki
 1. 100 kaps (1)
 2. 120 kaps (1)
Forma
 1. kapsułka (2)
Mieszanka
 1. czysty (1)
 2. mieszanka (1)
Kategoria prawna produktu
Cena
FILTRUJ PO
Wegetariański (2)
Wegański (2)
Bez glutenu (1)
Bez laktozy (1)
BIO (2)
Bez GMO (2)
Bez sztucznego słodzika (1)
Bez opakowania z tworzywa sztucznego (2)
Bez aspartamu (2)
 1. Lecytyna - GymBeam
  Lecytyna - GymBeam
  98%
  98 % (26)
  26,90zł
 2. Lecytyna słonecznikowa 1200mg - NOW Foods
  Lecytyna słonecznikowa 1200mg - NOW Foods
  100%
  100 % (3)
  36,90zł

Produkty 2