aloguj się
Floyd Mayweather: Fenomén, ktorý s bilanciou 50:0 v profi boxe nikdy nezažil trpkú chuť prehry

Floyd Mayweather: Fenomen z wynikiem 50:0 w boksie zawodowym, który nigdy nie przegrał walki

Floyd Joy Mayweather Jr. urodził się 24 lutego w 1977 roku. Pochodzi z Michigan i jest synem zapaśnika i bratankiem dwóch profesjonalnych bokserów. On również zakochał się w tym sporcie i jako jeden z niewielu może być dumny z kariery, która nie została naznaczona żadną przegraną. Posiada niesamowity wynik 50: 0. Jest również znany ze swojego spektakularnego stylu życia, który prezentuje na Instagramie, gdzie obserwuje go prawie 30 milionów fanów. Życie Floyda Mayweather’a jest pełne bogactwa, drogich ubrań, sportowych samochodów i prywatnych odrzutowców. Jednak nie zawsze tak było, wypracował swoją drogę na szczyt dosłownie od zera. Co poprzedziło jego sukces?

Dzieciństwo naznaczone narkotykami, odkupione boksem

Floyd Mayweather nie dorastał w idealnym otoczeniu. Jego matka była uzależniona od narkotyków i sam jako dziecko bardzo dobrze wiedział, czym jest ubóstwo. Również jego ojciec nie był przykładnym rodzicem, jako iż siedział w więzieniu za handel narkotykami. W związku z tym młody Floyd spędził większość swojego dzieciństwa z babcią.

Floyd Mayweather i jego ojciec
źródło: https://www.ringtv.com/

Nie skończył nawet liceum, tylko poświęcił całą uwagę sportowi. Dostał swoje pierwsze rękawice bokserskie w wieku siedmiu lat. Właśnie dlatego boks stał się jego ucieczką od wszystkich problemów, które towarzyszyły mu w dzieciństwie.

Mistrz z piękną twarzą

Floyd Mayweather doświadczył swojego pierwszego wielkiego sukcesu w boksie kiedy miał 16 lat. Wygrał wtedy Golden Gloves National Championships. Jako jeden z niewielu bokserów może być dumny ze swojej nienaruszonej twarzy, z tego powodu dostał też przydomek Pretty Boy. Większość z jego kolegów została naznaczona złamanym nosem, brakującym zębem lub innymi ranami po uderzeniach.

Floyd Mayweather: Fenomen z wynikiem 50:0 w boksie zawodowym, który nigdy nie przegrał walki
źrłódło: https://www.promiflash.de

Ale twarz Floyda może służyć za dowód, że nie przegrywał i że naprawdę potrafił się bronić przed uderzeniami. Jako młody mężczyzna miał zaszczyt wzięcia udziału w Olimpiadzie. Jednakże jego głód na złoto został zatrzymany, kiedy przegrał w półfinale. Mimo to zakończył swoją amatorską karierę z niesamowitym wynikiem. Niektóre źródła podają wynik na poziomie 84: 6, inne 84: 8 lub 84: 9. Niezależnie od tego, która wersja jest prawdziwa, są to zadziwiające wyniki.

NIepokonany zawodowiec

Po przejściu na zawodowstwo Floyd Mayweather zyskał sławę boksera, który nie przegrywa. Rozpoczął karierę ze swoim wujkiem Rogerem w charakterze trenera, którego następnie zastąpił ojciec Floyda po wyjściu z więzienia. Przeciwnicy, którzy mierzyli się z Mayweatherem w ringu w drugiej połowie lat 1990 byli skazani na porażkę przez KO lub TKO.

Wygrał swoją pierwszą walkę w wadze piórkowej w 1998 roku. To zapoczątkowało lawinę zwycięstw i triumfów. Floyd Mayweather wyeliminował 24 przeciwników w starciach śwaitowych. Ponadto wygrał kilka nagród Best Fighter ESPY Award.

Te produkty mogą Cię zainteresować:

Walka z Mannym Pacquiao pobiła rekordy oglądalności

Wśród największych rywali Floyda znajdował się najlepszy bokser z Filipin, Manny Pacquiao. Jest znany z tego, że jako pierwszy w historii zdobył tytuły w ośmiu różnych kategoriach wagowych. Walka Mayweather vs. Pacquiao była wielkim wydarzeniem, które miało miejsce 02.05.20215 r. w Las Vegas. Było to najchętniej oglądane wydarzenie PPV (pay-per-view) w historii, które wykupiło i obejrzało ponad 4,6 miliona subskrybentów.

Floyd Mayweather vs. Manny Pacquiao
źródło: https://www.nytimes.com

Bokserzy wyprowadzili łącznie prawie 900 ciosów, a walka trwała 12 wymęczających rund. Jak się pewnie domyślacie, Floyd zwyciężył. Suma pieniędzy, jaka trafiła na jego konto, nie została nigdy oficjalnie potwierdzona, ale szacuje się, że mogła ona wynosić zadziwiające 180 milionów dolarów. Pomimo wysokich oczekiwań i marketingu, legendarna walka była krytykowana za kiepski poziom sportowy. Manny Pacquiao przyznał później, że walczył z kontuzją ramienia.

Pokonał Conora McGregora będąc już na emeryturze

Nie doszło do drugiej walki z Mannym Pacquiao nawet po wielu latach. Spekulowano przy kilku okazjach, ale Mayweather sam powiedział, że nie zmierzy się po raz drugi z legendarnym filipińczykiem. W międzyczasie zdążył już zakończyć karierę sportową.

Floyd Mayweather - Miliony dolarów i niezwykły luksus
źródło: https://www.thesun.co.uk

Wrócił do ringu z emerytury na walkę z legendą MMA, Conorem McGregorem. Ponownie było to bardzo głośne wydarzenie, które trwało do 10 rundy. Zawodnik z Irlandii przegrał przez mocne uderzenie bokserskiego mistrza i walka dobiegła końca przez techniczny nokaut. Conor McGregor został ostatecznie pięćdziesiątą zdobyczą niepokonanego Floyda Mayweathera. (50: 0).

Miliony dolarów i olbrzymi luksus

Profesjonalna kariera bokserska Pretty Boy’a była ozdobiona milionami dolarów, ekscentrycznym style i niezwykłym luksusem. Jest znany z tego, że rozpieszcza swoje dzieci drogimi prezentami i zamienia swoją posiadłość w kolekcję diamentowych zegarków i biżuterii.

Wydaje także tysiące dolarów rocznie na bieliznę. Jest znany z tego, że nosi wszystko jeden raz i następnie wyrzuca. Lubi także pokazywać swój ostentacyjny styl życia na Instagramie. Jednakże, według niektórych źródeł i bliskich mu osób, ma skłonność do wspierania akcji charytatywnych po kryjomu.

Wśród innych działań, oferował na przykład opłacenie pogrzebu zmarłego Afroamerykanina George’a Floyda, który zmarł po niepoprawnej interwencji policji. Wraca z emerytury raz jeszcze, aby zawalczyć w 2021 roku z youtuberem Loganem Paulem.

Jeśli ciekawi cię życie Floyda Mayweathera i chcesz dowiedzieć się o nim więcej, sprawdź koniecznie nasz film. Poza różnymi szczegółami pokażemy ci, jak ten legendarny bokser przygotowywał się do spotkań i czego nie mogło zabraknąć w jego menu.

Nie zapomnij podzielić się z nami swoją opinią o Floydzie Mayweatherze w komentarzach.

Źródła:

[1] Floyd Mayweather – https://www.biography.com/athlete/floyd-mayweather

[2] Floyd Mayweather, Jr. – https://totallyhistory.com/floyd-mayweather-jr/

[3] FLOYD MAYWEATHER - I'M THE BEST EVER – https://lifebeyondsportmedia.com/floyd-mayweather

[4] Floyd Mayweather Biography, Facts, Childhood, Career, Life – https://sportytell.com/biography/floyd-mayweather-biography-facts-childhood-career-life/