Activlab Napoje izotoniczne

Napoje izotoniczne od producenta Activlab to kategoria obejmująca napoje dla sportowców. Pomogą one uzupełnić węglowodany, które są szybkim źródłem energii oraz elektrolity w formie minerałów. Najczęściej występują w formie koncentratów lub elektrolitów w proszku. Aby przygotować napój sportowy, musisz wymieszać je z wodą w pożądanej proporcji. Dzięki temu możesz z łatwością stworzyć napój sportowy, który pomoże ci utrzymać twoją wydajność. Produkty z tej kategorii są szczególnie idealne dla biegaczy, kolarzy, pływaków i pozostałych sportowców wydolnościowych.

 Pokaż więcej

Czym są napoje izotoniczne?

Napoje izotoniczne zostały zaprojektowane dla sportowców, aby pomagać im skutecznie suplementować płyny, minerały oraz energię. Mogą w związku z tym wspierać utrzymanie wydajności oraz opóźniać zmęczenie, szczególnie podczas aktywności sportowych. 

Napoje izotoniczne i ich profil składników

 • Węglowodany: Są to najczęściej łatwo strawne węglowodany w formie glukozy, fruktozy, izomaltulozy lub maltodekstryny. Są szybkim źródłem energii i pomagają zapobiegać zubożaniu zapasów węglowodanu nazywanego glikogenem, który jest głównym źródłem energii dla jakiejkolwiek aktywności sportowej. 
 • Elektrolity: Najczęściej pojawiającym się składnikiem w napojach sportowych jest sód, który razem z potasem dla o gospodarkę wodną w organizmie. Zwykle zawierają również magnez i wapń, który wspiera optymalne funkcjonowanie mięśni. Ponadto magnez pomaga także zmniejszać zmęczenie i wyczerpanie. 
 • Pozostałe substancje: Niektóre napoje sportowe zawierają także witaminy. Najczęściej jest to witamina C, która wspiera poprawne funkcjonowanie odporności podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Napoje sportowe zawierają też czasami witaminę B1 i/lub B12, które wspierają poprawne funkcjonowanie psychiki i układu nerwowego. To mówiąc, czasami zawierają również stymulant kofeinę, spalacz tłuszczu L-karnitynę lub BCAA, które może wspierać zachowanie oraz regenerację masy mięśniowej.   

Jakie istnieją rodzaje napojów sportowych?

Napoje sportowe dzieli się zgodnie z koncentracją rozpuszczonych substancji na hipotoniczne, izotoniczne lub hipertoniczne.  

 • Napoje hipotoniczne: Mają najmniejszą zawartość węglowodanów (mniej niż 6% objętości) i zwykle jony. Płyny są najszybciej wchłaniane z tego typu napojów. To sprawia, że są idealne podczas intensywnych aktywności, które trwają do 60 minut. 
 • Napoje izotoniczne: Jest to idealny wybór dla skutecznego uzupełniania płynów, węglowodanów (6-8% objętości) i jonów. Są szczególnie idealne podczas aktywności, które trwają dłużej niż 60 minut.  
 • Napoje hipertoniczne: Zawierają największe ilości węglowodanów (więcej niż 8% objętości) i zwykle również jony. Płyny są wchłaniane wolnej z tego typu napojów. W związku z tym są one idealne przed lub po aktywności fizycznej. 

Dla kogo odpowiednie są napoje izotoniczne? 

Napoje izotoniczne są szczególnie idealne dla sportowców wydolnościowych. Są doskonałe dla biegaczy, kolarzy, osób wspinających się po górach i pływaków. Jednakże sportowcy zespołowi, tacy jak piłkarze, hokeiści czy koszykarze również z nich skorzystają, jako iż napoje sportowe mogą pomóc im skutecznie uzupełnić płyny i energię podczas przerwy. Co więcej, są idealne także dla sportowców siłowych i osób uprawiających crossfit, trenujących dłużej nić godzinę.   

Chodź i wybierz napój sportowy, który pomoże ci osiągnąć twoje cele sportowe.  

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat napojów sportowych, to przeczytaj nasz artykuł: Napoje sportowe: kiedy pić napój izotoniczny lub wodę?

 Pokaż mniej

Produkty 2

na stronie
Ustaw kierunek rosnący
Producent
 1. GymBeam (3)
 2. Nutrend (2)
 3. ActivLab (2)
Smak
 1. wiśnia (2)
 2. grejpfrut (2)
 3. cytrynowy (2)
 4. pomarańczowy (2)
 5. brzoskwiniowa herbata mrożona (1)
 6. ananas (1)
 7. arbuz (1)
Opakowanie (g)
 1. 1000 g (1)
 2. 31,5 g (1)
 3. 6 x 1000 g (1)
 4. 630 g (1)
 5. 20 x 31,5 g (1)
Kolor
 1. ivory (2)
 2. shadow (2)
 3. hot red (1)
 4. violet (1)
Forma
 1. proszek (2)
Mieszanka
 1. mieszanka (2)
Kategoria prawna produktu
Cena
FILTRUJ PO
Wegetariański (2)
Wegański (2)
Bez glutenu (2)
Bez laktozy (2)
BIO (2)
Bez GMO (2)
Bez sztucznego słodzika (2)
Bez opakowania z tworzywa sztucznego (2)
Bez aspartamu (2)
 1. Iso Active - ActivLab
  Iso Active - ActivLab
  94%
  94 % (30)
  Od 1,90zł
 2. Hot Sport Drink - Activlab cherry
  Hot Sport Drink - Activlab
  83%
  83 % (14)
  Od 27,90zł

Produkty 2