Megabol Suplementy na stawy

Suplementy na stawy od producenta Megabol to kategoria zawierająca produkty na stawy i inne części układu mięśniowo-szkieletowego. Dedykowane suplementy diety są idealne dla osób, które pragną zadbać o swoje stawy, więzadła czy ścięgna lub po prostu chcą wspomóc prawidłowe funkcjonowanie całego układu mięśniowo-szkieletowego. Zawarte substancje wspierają chrząstki, stawy, więzadła i inne części układu mięśniowo-szkieletowego. W efekcie przyczyniają się do utrzymania jego odpowiedniej trwałości oraz zakresu ruchu stawów.

 Pokaż więcej

Jakie są rodzaje suplementów na stawy i co zawierają?

W zależności od ich składu, suplementy na stawy można podzielić na kompleksowe, kolagenowe i jednoskładnikowe.

Kompleksowe suplementy na stawy najczęściej zawierają siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny, MSM, a także kolagen lub inne wybrane składniki. Związki te są potrzebne do optymalnego odżywienia chrząstki i innych części strukturalnych stawów. Dodatkowo mogą one spowalniać naturalną degradację chrząstki, która pogłębia się wraz z wiekiem. Siarczan glukozaminy i siarczan chondroityny są naturalnymi składnikami tkanek układu mięśniowo-szkieletowego, a ich optymalna ilość jest zwykle związana z elastycznością i sprężystością chrząstki stawowej. Najczęściej łączy się je z MSM (metylosulfonylometan). Bierze on udział w naturalnej produkcji kolagenu i wykazuje działanie antyoksydacyjne, co jest ważne dla ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym. 

 

Suplementy na stawy z kolagenem pomagają z kolei w uzupełnianiu optymalnego poziomu tej substancji. Jak zapewne wiesz, kolagen wspiera elastyczność i wytrzymałość ścięgien, więzadeł i chrząstek. Jednocześnie redukuje i absorbuje wstrząsy powstałe w wyniku biegania, skakania i uderzeń. Jest on naturalnie produkowany przez nasz organizm, a witamina C, która również jest dodawana do tych suplementów, wspomaga ten proces. Innym popularnym składnikiem stosowanym w suplementach diety na stawy jest kwas hialuronowy. Możemy go znaleźć w naszych stawach, a działa on jak smar zapobiegający tarciu pomiędzy powierzchniami stawowymi.

 

Co więcej, inne suplementy na stawy najczęściej zawierają produkty jednoskładnikowe, które mogą być stosowane w celu zwiększenia funkcjonalności bardziej kompleksowych odpowiedników. Należy do nich na przykład ekstrakt z kadzidłowca indyjskiego (Boswellia serrata), który jest ceniony za swój korzystny wpływ na funkcjonowanie stawów. Następnie możesz zadbać o przyjmowanie siarczanu chondroityny z pomocą chrząstki rekina, która jest naturalnym źródłem tej substancji. Zatem wybór, czy stosować kompleksowe suplementy diety na stawy, czy też łączyć kilka jednoskładnikowych produktów, należy do Ciebie. 

Kto powinien sięgnąć po suplementy diety na stawy?

Suplementy diety zawierające wyżej wymienione składniki z pewnością docenią osoby, które chcą zadbać o swoje stawy lub inne części układu mięśniowo-szkieletowego. Jest to także świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby maksymalnie wesprzeć swój aktywny tryb życia. Suplementy diety na stawy nadają się więc dla wszystkich sportowców, ponieważ są oni skłonni do nadmiernego obciążania swoich stawów. Ale to nie wszystko, z ich działania skorzystają również biegacze, rowerzyści, osoby podnoszące ciężary, a także zawodnicy sportów zespołowych, tj. piłkarze czy koszykarze. Suplementy na stawy są również odpowiednie dla osób wykonujących wymagającą fizycznie pracę, osób o ograniczonej sprawności ruchowej oraz osób starszych.  

Jak wybrać odpowiedni suplement na stawy?

Podczas wyboru suplementu na stawy zwróć szczególną uwagę na jego profil składników. Prawie zawsze powinien zawierać 3 sprawdzone składniki, czyli siarczan chondroityny, siarczan glukozaminy i MSM. Możesz je uzupełnić o inne składniki aktywne, takie jak kolagen czy kwas hialuronowy, wszystko w zależności od Twoich preferencji. W zależności od potrzeb, możesz następnie dodać kilka dodatkowych jednoskładnikowych suplementów na stawy do mieszanki.

Masz problem z wyborem odpowiednich suplementów na stawy? W takim razie sprawdź nasz artykuł: Jak wybrać najlepszy suplement na stawy?

 Pokaż mniej

Pozycja 1

na stronie
Ustaw kierunek rosnący
Producent
 1. GymBeam (18)
 2. OstroVit (6)
 3. NOW Foods (4)
 4. Nutrend (3)
 5. Universal Nutrition (2)
 6. Megabol (1)
 7. Goldfield (1)
 8. ActivLab (1)
 9. BeastPink (1)
 10. Reflex Nutrition (1)
 11. Purasana (1)
Smak
 1. cytrynowy (1)
Opakowanie (g)
 1. 400 g (1)
Kolor
 1. ivory (1)
Forma
 1. proszek (1)
Mieszanka
 1. mieszanka (1)
Kategoria prawna produktu
FILTRUJ PO
Wegetariański (1)
Wegański (1)
Bez glutenu (1)
Bez laktozy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez sztucznego słodzika (1)
Bez opakowania z tworzywa sztucznego (1)
Bez aspartamu (1)
 1. Flex Drink 400 g - Megabol
  Flex Drink - Megabol
  64%
  64 % (28)
  38,90zł

Pozycja 1