Purasana Probiotyki i enzymy trawienne

Probiotyki i enzymy trawienne od producenta Purasana to kategoria składająca się z produktów, które zawierają korzystne mikroorganizmy dla wsparcia ogólnego stanu mikrobioty jelitowej oraz układu trawiennego. Możesz tu znaleźć również produkty w formie enzymów trawiennych. W przypadku probiotyków to głównie bakterie są korzystne dla zdrowia. Żyją one w naszym układzie trawiennym. Aby życie było dla nich lepsze i aby wspomóc ich aktywność tak bardzo, jak to możliwe, niezbędne jest odpowiednie dbanie o nie. Kluczem jest zdrowy styl życia oraz odpowiednia dieta bogata w prebiotyki i probiotyki. W przypadku prebiotyków są one niestrawionymi substancjami sacharydowymi stymulującymi wzrost oraz aktywność korzystnych bakterii, również nazywanymi probiotykami, w naszym układzie trawiennym.

 Pokaż więcej

Probiotyki występują naturalnie w sfermentowanym jedzeniu, do którego zaliczają się na przykład jogurty, ser oraz kapusta kiszona. Osoby, których dieta nie jest wystarczająco zróżnicowana, szukają probiotyków w formie suplementów odżywczych. Oferują one skoncentrowane źródło różnych szczepów probiotyków z funkcjonalną zawartością kilku miliardów kolonii formujących jednostki (CFU).

Kompleksowe suplementy z probiotykami

Dobre przykłady suplementów z probiotykami to na przykład:

 • Probio Pink stworzony specjalnie dla kobiet. Zawiera zarówno probiotyki, jak i błonnik probiotyczny, dzięki czemu może skutecznie wspomóc wchłanianie składników odżywczych, mikrobiotę jelitową, trawienie oraz zdrowie intymne kobiet.
 • ProbioTen, który tworzy kompleks 10 szczepów probiotyków z 10 miliardami CFU (jednostka tworząca kolonię) dla optymalnego trawienia. Jednocześnie zawiera błonnik prebiotyczny inulinę, która służy za pożywienie dla bakterii w jelicie grubym, dzięki czemu pomaga im rosnąć. 

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej w temacie probiotyków, to przeczytaj nasz artykuł Probiotyki: znaczenie korzystnych bakterii dla odporności oraz ogólnego zdrowia sportowców.

Enzymy trawienne

W tej kategorii powinniśmy wspomnieć o enzymach trawiennych, które pomagają rozkładać jedzenie, aby organizm był w stanie przyswoić z niego ważne składniki odżywcze. Większość z nich jest produkowana głównie przez trzustkę. Żołądek, jelito cienkie oraz jama ustna również biorą udział w produkcji niektórych.

Enzymy trawienne można podzielić na 4 główne typy. Pomagają rozkładać oraz poprawnie wykorzystywać substancje z jedzenia. Zaliczają się do nich:

 • amylazy - enzym trawienny, który jest wydzielany gównie przez trzustkę oraz ślinianki. Jego główną funkcją jest zapewnianie rozkładu skrobi na węglowodany proste.
 • proteazy - grupa enzymów niezbędnych dla trawienia, ponieważ biorą one udział w rozkładaniu białka na mniejsze peptydy lub pojedyncze aminokwasy. 
 • lipazy - enzymy trawienne, które rozkładają tłuszcz na prostsze struktury, aby mógł zostać optymalnie wykorzystany.
 • laktaza - enzym trawienny, który rozdziela laktozę (cukier mleczny) na glukozę i galaktozę. Może być odpowiedni dla osób z nietolerancją laktozy. 

Możesz również znaleźć na rynku produkty zawierające te pięć enzymów trawiennych. Idealnym przykładem jest DigeZyme, który wspomaga optymalne trawienie oraz wchłanianie składników odżywczych z jedzenia.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat, to sprawdź nasz artykuł Enzymy trawienne - ich rodzaje, źródła oraz znaczenie dla ludzkiego organizmu.

Wybierz z naszej bogatej oferty probiotyków oraz enzymów trawiennych i poczuj ich działanie na własnej skórze.

 Pokaż mniej

Pozycja 1

na stronie
Ustaw kierunek rosnący
Producent
 1. GymBeam (13)
 2. NOW Foods (7)
 3. BeastPink (1)
 4. OstroVit (1)
 5. Purasana (1)
Kolor
 1. shadow (1)
Kapsułki
 1. 120 kaps (1)
Forma
 1. kapsułka (1)
Mieszanka
 1. czysty (1)
Kategoria prawna produktu
Etykiety produktów
 1. BIO (1)
 2. Wegański (1)
FILTRUJ PO
Wegetariański (1)
Wegański (1)
Bez glutenu (1)
Bez laktozy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez sztucznego słodzika (1)
Bez opakowania z tworzywa sztucznego (1)
Bez aspartamu (1)
 1. BIO Devil‘s claw - Purasana
  BIO Diabelski Pazur - Purasana
  100%
  100 % (1)
  56,90zł

Pozycja 1