Reflex Nutrition Magnez

Magnez od producenta Reflex Nutrition Magnez jest jednym z najważniejszych minerałów, ponieważ umożliwia funkcjonowanie ponad 300 zależnych od niego enzymów, w tym tych, które produkują energię w postaci ATP. Jest ona następnie wykorzystywana przez komórki do pełnienia swych funkcji. Wystarczające spożycie magnezu wspiera utrzymanie optymalnego zdrowia, ponieważ pełni on szereg ważnych funkcji w organizmie.

 Pokaż więcej

Magnez przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i wyczerpania organizmu, sprzyja również prawidłowej pracy mięśni. Dzieje się tak, ponieważ odgrywa ważną rolę w skurczu mięśni. Niedobór magnezu jest często związany z nieprzyjemnymi skurczami, które zwykle pojawiają się podczas intensywnego wysiłku sportowego. Jest on również ważny dla zdrowia kości, ponieważ pełni istotną funkcję w tworzeniu masy kostnej. Oprócz tego, magnez wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i zdrowie psychiczne, ponieważ jest kluczowy dla przekazywania impulsów nerwowych, poprzez które komórki komunikują się ze sobą. Pomaga również organizmowi w utrzymaniu równowagi elektrolitowej i bierze udział w procesie podziału komórek. 

Niedobór magnezu może objawiać się większym uczuciem zmęczenia, skurczami mięśni, wahaniami nastroju lub nasileniem objawów PMS. Zalicza się on do niezbędnych składników odżywczych i z tego powodu konieczne jest odpowiednie spożycie magnezu z diety lub uzupełnianie go suplementami diety. Zalecana dzienna dawka wynosi 300-400 mg. Zapotrzebowanie na magnez zwiększa się jeszcze bardziej podczas uprawiania sportu w warunkach wysokiej temperatury otoczenia, ze względu na zwiększoną potliwość.  

 

Orzechy nerkowca, migdały, orzeszki ziemne, masło orzechowe, ziarna kakaowca, komosa ryżowa, płatki owsiane, banany, ziemniaki, szpinak, awokado i rośliny strączkowe należą do najbogatszych źródeł magnezu.  

Jeśli nie włączasz tych produktów do swojej codziennej diety lub chcesz mieć pewność, że Twoje spożycie magnezu jest wystarczająco wysokie, możesz zastosować suplementy diety. Najlepiej wybrać chelat magnezu, który wyróżnia się doskonałą przyswajalnością. Świetnym wyborem będzie również magnez liposomalny, który cechuje się także wysoką biodostępnością. Możesz też spróbować go w formie praktycznych shotów lub tabletek musujących, które na dodatek wzbogacone są o witaminę B6. Ponadto, sproszkowane suplementy magnezu najlepiej nadają się do wzbogacenia napoju potreningowego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o magnezie, przeczytaj nasz artykuł Skurcze, zmęczenie, drażliwość lub sen. Jak jeszcze może objawiać się niedobór magnezu?

 Pokaż mniej

Pozycja 1

na stronie
Ustaw kierunek rosnący
Producent
 1. GymBeam (9)
 2. OstroVit (4)
 3. NOW Foods (4)
 4. Nutrend (2)
 5. Reflex Nutrition (1)
Kolor
 1. shadow (1)
Kapsułki
 1. 90 kaps (1)
Forma
 1. kapsułka (1)
Mieszanka
 1. mieszanka (1)
Kategoria prawna produktu
FILTRUJ PO
Wegetariański (1)
Wegański (1)
Bez glutenu (1)
Bez laktozy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez sztucznego słodzika (1)
Bez opakowania z tworzywa sztucznego (1)
Bez aspartamu (1)
 1. Magnesium Bisglycinate - Reflex Nutrition
  Magnez Bisglycinate - Reflex Nutrition
  85%
  85 % (9)
  36,90zł

Pozycja 1