OstroVit Kofeina

Kofeina od producenta OstroVit to kategoria suplementów diety, które zawierają kofeinę. Ten związek jest uważany za najpopularniejszy stymulant na świecie. Jest najczęściej przyjmowany w postaci herbaty, kawy lub suplementów z zamiarem pobudzenia i wspierania koncentracji w pracy, szkole i innych aktywnościach. Suplementy z kofeiną są też popularne wśród sportowców, którzy przyjmują je przed treningiem, zazwyczaj w formie tabletek lub składnika suplementów przedtreningowych. Po zażyciu czują się bardziej zmotywowani i pełni energii, z większą ochotą do dawania z siebie maksimum. Co więcej, właściwości kofeiny robią z niej popularny składnik kompleksowych spalaczy tłuszczu, które są stosowane, by wesprzeć utratę wagi.

 Pokaż więcej

Jakie jest działanie kofeiny?

Kofeina jest szczególnie popularna ze względu na swoją zdolność do blokowania receptorów adenozyny, które są odpowiedzialne za poczucie zmęczenia, senności i spadek energii. Kofeina jest więc w stanie zatrzymać działanie adenozyny, co zazwyczaj oznacza zwiększenie czujności i lepszą koncentrację. To może też wpłynąć na zwiększenie się poziomu dopaminy, co wpływa na satysfakcję, motywację i ogólny nastrój. Sportowcy wytrzymałościowi zazwyczaj sięgają po kofeinę, by opóźnić poczucie zmęczenia i zwiększyć czujność podczas wydłużonej aktywności fizycznej. To jednak nie wszystko. Wpływa ona także na adrenalinę i noradrenalinę, co może skutkować przyspieszeniem metabolizmu i zwiększeniem stopnia spalania tłuszczu. Kofeina jest więc jednym z termogenicznych spalaczy tłuszczu, który może wesprzeć twój proces utraty wagi.

Jak przyjmować kofeinę?

Można wybierać spośród kilku opcji. Możesz wypróbować popularne tabletki z kofeiną lub suplementy z wyciągami roślinnymi, które są naturalnym źródłem tego pobudzającego związku. Na przykład, zielona kawa, zielona herbata czy guarana. Zaletą tych substancji naturalnych jest to, że poza kofeiną zawierają także antyoksydanty i inne składniki biologicznie aktywne. Dalej mamy kapsułki energetyczne, które łączą w sobie wszystkie korzyści różnych źródeł kofeiny w jednym. Są dodatkowo wzbogacone o witaminy B3 i B6 oraz teaninę, która działa w synergii z kofeiną i jednocześnie obniża zbyt mocne objawy jej użycia. W ten sposób jej działanie będzie bardziej płynne, co na pewno docenią osoby, które są wrażliwe na działanie kofeiny.

Jednakże jeśli potrzebujesz szybkiego zwiększenia energii, to sięgnięcie po szota energetycznego, może być dokładnie tym, czego ci trzeba, jako iż skutecznie doda ci on energii o każdej porze. Napoje BCAA z kofeiną są również doskonałym wyborem przed lub po treningu.

Rekomendowane dawkowanie kofeiny

Kofeinę zwykle stosuje się w dawce pomiędzy 100-200 mg, co zwykle odpowiada zawartości jednej tabletki lub suplementu z kofeiną. Według Międzynarodowego Związku Żywienia Sportowców (ISSN), dawka z zakresu 3-6 mg na kilogram masy ciała jest zwykle ilością zwiększającą wydajność sportową. Jednakże ważne jest zwracanie uwagi na całkowite spożycie kofeiny w trakcie dnia, aby nie przekroczyć górnego limitu spożycia, który według Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wynosi 400 mg dla przeciętnego, 70-kg dorosłego. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat działania kofeiny oraz jej wpływu na wydajność czy utratę wagi, to przeczytaj nasz artykuł: Kofeina i jak może zwiększyć twoją wydajność fizyczną?

 Pokaż mniej

Produkty 2

na stronie
Ustaw kierunek rosnący
Producent
 1. GymBeam (5)
 2. ActivLab (3)
 3. OstroVit (2)
 4. The Protein Works (1)
 5. NOW Foods (1)
Tabs
 1. 90 tab (1)
 2. 200 tab (1)
Forma
 1. tabletka (2)
Mieszanka
 1. mieszanka (2)
Kategoria prawna produktu
Cena
FILTRUJ PO
Wegetariański (2)
Wegański (1)
Bez glutenu (1)
Bez laktozy (2)
BIO (2)
Bez GMO (1)
Bez sztucznego słodzika (1)
Bez opakowania z tworzywa sztucznego (2)
Bez aspartamu (2)
 1. Caffeine - OstroVit
  Kofeina - OstroVit
  60%
  60 % (2)
  33,90zł
 2. Guarana 90 tabs - OstroVit
  Guarana - OstroVit
  93%
  93 % (3)
  21,90zł

Produkty 2