OstroVit Ashwagandha

Ashwagandha od producenta OstroVit , znana również jako żeń-szeń indyjski lub wiśnia zimowa, to roślina, która została uznana w Ajurwedzie za szereg korzyści. Jej głównymi związkami aktywnymi są laktony steroidowe, określane także jako witanolidy, które występują głównie w korzeniu tej rośliny. W związku z tym powszechnie stosowane ekstrakty są zazwyczaj standaryzowane na zawartość tego typu związków.

 Pokaż więcej

Ashwagandha zaliczana jest do kategorii adaptogenów, czyli substancji przynoszących rozmaite korzyści związane z adaptacją i odpornością zarówno podczas wymagających psychicznie, jak i fizycznie sytuacji. Dlatego też osoby dbające o zdrowie psychiczne, obronę organizmu w trudnych chwilach czy jakość snu docenią jej właściwości podobnie jak osoby wykonujące bardzo stresujące zawody.

Ashwagandha jest również uważana za nootropik, czyli substancję wpływającą na układ nerwowy, wydajność mózgu i funkcje poznawcze. Studenci, menedżerowie i inne osoby, które na co dzień muszą się koncentrować, planować lub w pełni wykorzystywać swoją pamięć, mogą zatem skorzystać z jej właściwości.

Co więcej, roślina ta jest też często wymieniana w odniesieniu do pielęgnacji zdrowia męskiego i żeńskiego układu rozrodczego czy funkcji układu sercowo-naczyniowego.

Jakie formy ashwagandhy są dostępne na rynku?

Najczęściej można ją spotkać w formie kapsułek, zawierających znaczną ilość ekstraktu bogatego w witanolidy. Ciekawą alternatywą jest też produkt oznaczony jako KSM-66, który wskazuje na znaczącą zawartość innych składników aktywnych. Jeśli jednak wolisz inną formę niż kapsułki, możesz również zdecydować się na ashwagandhę w proszku.

Jak przyjmować ashwagandhę?

Ekstrakt z korzenia ashwagandhy jest zwykle przyjmowany w dawce 300-600 mg dziennie. Należy jednak zachować cierpliwość przy jego stosowaniu, ponieważ efekty mogą wystąpić dopiero po pewnym czasie, czasem nawet po kilku tygodniach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej wszechstronnej roślinie, nie wahaj się i sprawdź nasz artykuł: Ashwagandha: efekty, korzyści i zalecane spożycie w świetle nauki

 Pokaż mniej

Produkty 2

na stronie
Ustaw kierunek rosnący
Producent
 1. GymBeam (6)
 2. OstroVit (2)
 3. ActivLab (1)
 4. NOW Foods (1)
Opakowanie (g)
 1. 100 g (1)
Tabs
 1. 90 tab (1)
 2. 200 tab (1)
Kolor
 1. violet (1)
Kategoria prawna produktu
Etykiety produktów
 1. Nowość (1)
Cena
FILTRUJ PO
Bez GMO (2)
Bez sztucznego słodzika (2)
Bez opakowania z tworzywa sztucznego (2)
Bez aspartamu (2)
 1. Ashwagandha - OstroVit
  Ashwagandha - OstroVit
  100%
  100 % (1)
  Od 13,90zł
 2. Ashwagandha Extract - OstroVit

Produkty 2