Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

NOW Foods Aminokwasy

NOW Foods Aminokwasy

NOW Foods Aminokwasy

Aminokwasy od producenta NOW Foods są podstawowym budulcem wszystkich organizmów żywych, a zwłaszcza białek i mięśni. Rozróżniamy 22 aminokwasy, które dzielimy na niezbędne i nieistotne. Niezbędne aminokwasy nie mogą być wytwarzane przez sam organizm, dlatego należy je uzupełniać dietą lub suplementami diety. Należą do nich na przykład metionina, lizyna, leucyna, walina i izoleucyna. Organizm może wytwarzać zbędne aminokwasy z samej diety, ale są one równie ważne jak niezbędne aminokwasy. Zbędne aminokwasy obejmują alaninę, asparaginę, glicynę, glutaminę lub argininę.

BCAA to aminokwasy rozgałęzione - leucyna, izoleucyna i walina. Jednocześnie są najważniejszymi aminokwasami egzogennymi o działaniu anabolicznym i antykatabolicznym, które zapewniają syntezę białek we wzroście masy mięśniowej i regeneracji tkanki mięśniowej.

Zobacz więcej

 

Aminokwasy i ich działanie:

 • są podstawowym budulcem białka i mięśni
 • wspomagają wzrost mięśni
 • wspierają szybką regenerację mięśni
 • zapobiegają katabolizmowi mięśni

BCAA i ich zalety:

 • są najważniejszymi anabolicznymi aminokwasami egzogennymi
 • zwiększają objętość i przyrost masy mięśniowej
 • wspomagają regenerację tkanki mięśniowej
 • zapobiegają procesom katabolicznym
 • regulują poziom cukru we krwi

Podział aminokwasów według składu:

Aminokwasy złożone to suplementy odżywcze, które łączą zrównoważonąilość niezbędnych i nieistotnych aminokwasów. Te aminokwasy działają synergicznie ze sobą i wzajemnie się uzupełniają. Jest to więc kompleks aminokwasów ważnych zwłaszcza dla wzrostu mięśni i ich wzmocnienia, ale nadają się również do stosowania na diecie. Docenisz również fakt, że nie obciążają one układu pokarmowego.

Aminokwasy jednoskładnikowe to kategoria produktów, w których wszystkie ważne aminokwasy można znaleźć oddzielnie, czyli nie w połączeniu z innymi. Należą do nich: leucyna, arginina, glutamina, lizyna, tauryna, jabłczan cytruliny i wiele innych. Białka i zawarte w nich aminokwasy są ważne dla każdego, ale szczególnie dla tych, którzy chcą w naturalny sposób uzyskać przyrost masy mięśniowej. Nie zawsze możliwe jest dostarczenie optymalnej ilości aminokwasów bezpośrednio z diety, dlatego dobrze jest stosować je również w postaci suplementów. Większość z nich poddawana jest procesowi hydrolizy, dzięki czemu nie obciążają one układu trawiennego.

BCAA: Leucyna, Izoleucyna i Walina

Leucyna jest niezbędnym aminokwasem o rozgałęzionym łańcuchu, BCAA. Jest także najsilniejszym aktywatorem procesów anabolicznych, czyli stymulującym syntezę białek mięśniowych. Leucyna jest również znana z tego, że zapobiega katabolizmowi włókien mięśniowych. Ponadto obniża poziom glukozy we krwi i dlatego ma bardzo korzystne działanie w procesie odchudzania.

Izoleucyna jest aminokwasem niezbędnym, który wraz z waliną i leucyną, zwiększa wytrzymałość u sportowców i wspiera zaopatrzenie mięśni w energię. Izoleucyna jest potrzebna w procesie tworzenia hemoglobiny, stabilizacji i regulacji poziomu cukru we krwi oraz zaopatrzenia organizmu w energię. Jest ona zawarta w mięsie, jajach, rybach, orzechach, roślinach strączkowych i produktach sojowych.

Walina jest aminokwasem, który jest ważną częścią BCAA. Jest on bezpośrednim źródłem energii dla mięśni. Stymuluje rozwój tkanki mięśniowej i przyspiesza regenerację tkanek. Ponadto pomaga utrzymać równowagę azotową w organizmie. Walina znajduje się w żywności, takiej jak mięso, grzyby, orzeszki ziemne lub produkty mleczne.


 NOW Foods

Źródła

 

ukryj opis
Opcje zakupów
Producent
Opakowanie (g)
Tabs
Kaps
Forma
Mieszanka
Etykiety produktów
Cena
Cena od - do
Filter by
  • Wegetariański (11)
  • Wegański (11)
  • Bezglutenowy (12)
  • Bez laktozy (10)
  • BIO (12)
  • Bez GMO (11)
  • Bez sztucznego słodzika (6)
  • Bez aspartamu (12)
 1. GABA 500 mg - Now Foods
  Ocena:
  100% (2)
  Cena promocyjna 30,90 zł
 2. L-Tryptofan 500 mg - NOW foods
  Ocena:
  0% (0)
  Cena promocyjna 43,90 zł
 3. L-Tyrozyna 750 mg Ekstra Siła - NOW Foods
  Ocena:
  0% (0)
  Cena promocyjna 59,90 zł
 4. L-Teanina 100 mg - NOW Foods
  Ocena:
  0% (0)
  Cena promocyjna 48,90 zł
 5. L-Arginina 500 mg - NOW Foods
  Ocena:
  0% (0)
  Cena promocyjna 26,90 zł
 6. Czysta GABA w proszku - NOW Foods
  Ocena:
  0% (0)
  Cena promocyjna 39,90 zł
 7. L-Lizyna 500 mg - NOW Foods
  Ocena:
  0% (0)
  Cena promocyjna 22,90 zł
 8. Tauryna Double Strength 1000 mg - NOW Foods
  Ocena:
  0% (0)
  Cena promocyjna 39,90 zł
 9. L-Ornityna 500 mg - NOW Foods
  Ocena:
  0% (0)
  Cena promocyjna 57,90 zł
 10. L-Metionina 500 mg - NOW Foods
  Ocena:
  0% (0)
  Cena promocyjna 37,90 zł
 11. L-Arginina w Proszku - NOW Foods
  Ocena:
  0% (0)
  Brak w magazynie

Produkty 12

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.