Universal Nutrition Multiminerały

Multiminerały od producenta Universal Nutrition to kategoria kompleksowych produktów, które zawierają szereg ważnych minerałów. Organizm nie potrafi ich samodzielnie wytwarzać, dlatego niezbędne jest ich regularne uzupełnianie. Głównymi składnikami suplementów multimineralnych są oczywiście minerały. Biorą one udział we wszystkich procesach metabolicznych, dlatego ich optymalne spożycie jest absolutnie niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Minerały wpływają na przykład na wzrost, trawienie, produkcję energii z przyjmowanych składników odżywczych, układ nerwowy i odpornościowy, a także inne ważne procesy.

 Pokaż więcej

W zależności od ilości potrzebnych minerałów, możemy je podzielić na dwie kategorie:

 • Makrominerały są specyficzne pod tym względem, że ich dzienne spożycie powinno być wyższe niż 100 mg. Należą do nich wapń, fosfor, magnez, sód, potas, chlor i siarka.
 • Z kolei dzienne spożycie mikrominerałów nie powinno przekraczać 100 mg. Są to np. żelazo, cynk, miedź, jod, fluor, chrom, kobalt, selen, mangan i molibden.

Ilość, której potrzebuje Twój organizm, zależy od płci, wieku, spożycia kalorii, poziomu aktywności fizycznej, stresu i wielu innych czynników. Suplementy multimineralne są więc często przeznaczone dla określonych grup osób, aby zaspokoić ich potrzeby. Zazwyczaj dzieli się je ze względu na płeć, która następnie dyktuje ilość przyjmowanych minerałów, a także zawartość innych składników.

 

 • Dla kobiet przeznaczona jest na przykład Multiwitamina Vita Pink, która zawiera skuteczne połączenie minerałów, ekstraktów roślinnych i witamin. Przykładowo, zawartość cynku sprawia, że wspiera ona zdrowie włosów, paznokci i skóry, a dodatkowo korzystnie wpływa na funkcje rozrodcze. Ponadto kapsułki wzbogacone są o kwas hialuronowy, który pomaga utrzymać wodę w tkankach komórkowych, zwiększając tym samym ich nawilżenie i elastyczność. Dzięki temu skóra może wyglądać świeżo, zdrowo i młodo.
 • Nie tylko mężczyźni docenią natomiast Essentials VitaPack Complex, który oprócz minerałów wzbogacony jest również o witaminy, ekstrakty roślinne, kwasy tłuszczowe omega-3 oraz suplementy na stawy. Występuje w formie praktycznych saszetek, które zawierają wszystkie niezbędne składniki do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.
 • Napój Vitality Complex przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy chcą wspierać swoje ogólne zdrowie. Oprócz zawartości 6 minerałów wyróżnia się również 13 witaminami, błonnikiem o nazwie inulina oraz innymi aktywnymi składnikami.
 • Szczególnie sportowcy z pewnością docenią Elektrolity TABS, które zawierają zbilansowane proporcje sodu, potasu, magnezu, wapnia i chlorku. Minerały te zazwyczaj tracimy wraz z potem, dlatego też kluczowe jest ich uzupełnienie podczas lub po długotrwałym wysiłku fizycznym.

W tej kategorii znajdziesz kompleksowe produkty, które zawierają wszystkie niezbędne minerały dla mężczyzn, kobiet, sportowców, osób niebędących sportowcami i każdego, kto chciałby wspierać swoje zdrowie i witalność. A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o minerałach, na przykład jak są podzielone, jakie pełnią funkcje, jakie jest zalecane dzienne spożycie, a także poznać objawy niedoboru i toksyczności minerałów, sprawdź nasz artykuł: Kompletny przewodnik po minerałach: Funkcje, zalecane dzienne spożycie, objawy niedoboru.

 Pokaż mniej

Produkty 4

na stronie
Ustaw kierunek rosnący
Producent
 1. GymBeam (11)
 2. Universal Nutrition (4)
 3. ActivLab (2)
 4. Nutrend (1)
 5. Optimum Nutrition (1)
 6. BeastPink (1)
 7. OstroVit (1)
 8. PRO!BRANDS (1)
 9. NOW Foods (1)
Smak
 1. bez smaku (3)
 2. wiśnia jagoda (1)
 3. pomarańczowy (1)
Opakowanie (g)
 1. 312 g (1)
 2. 342 g (1)
Tabs
 1. 100 tab (2)
 2. 30 pkgs (1)
 3. 44 pkgs (1)
Kolor
 1. shadow (1)
 2. violet (1)
Forma
 1. tabletka (3)
 2. proszek (1)
Mieszanka
 1. mieszanka (4)
Kategoria prawna produktu
Cena
FILTRUJ PO
Wegetariański (3)
Wegański (4)
Bez glutenu (4)
Bez laktozy (4)
BIO (4)
Bez GMO (4)
Bez sztucznego słodzika (2)
Bez opakowania z tworzywa sztucznego (4)
Bez aspartamu (4)
 1. Animal Pak 44
  Animal Pak - Universal Nutrition
  97%
  97 % (58)
  Od 147,90zł
 2. Animal Pak Powder - Universal Nutrition
  Animal Pak w proszku - Universal Nutrition
  94%
  94 % (18)
  Od 213,90zł
 3. Cal - Mag - Zinc - Universal Nutrition
  Cal - Mag - Zinc - Universal Nutrition
  100%
  100 % (7)
  47,90zł
 4. Daily Formula - Universal Nutrition
  Daily Formula 100 tab - Universal Nutrition
  88%
  88 % (15)
  53,90zł

Produkty 4