Nutrend Kolagen na stawy

Kolagen na stawy od producenta Nutrend służy do zadbania o zdrowie stawów, chrząstek, kości, ścięgien i innych tkanek stawowych. Wraz z wiekiem zmniejsza się naturalna produkcja kolagenu w organizmie, dlatego warto jest skupić się na zachowaniu prawidłowego poziomu tego białka. Niski poziom kolagenu w organizmie może objawiać się złym stanem zdrowia stawów i problemami z układem mięśniowo-szkieletowym. Kolagen jest jednak popularny nie tylko wśród osób starszych. Sięgają po niego również miłośnicy sportu i innych aktywności, którzy chcą zadbać o nadwyrężone stawy.

 Pokaż więcej

Jak już wcześniej wspomniano, kolagen zalicza się do białek będących naturalnym składnikiem naszego organizmu.  W ludzkim ciele znajduje się aż 28 różnych typów kolagenu, przy czym kolagen typu I. i II. jest najważniejszy dla zdrowia stawów.    

 • Na przykład, kolagen typu I jest ważny, gdyż występuje w kościach, ścięgnach i więzadłach.  
 • Następnie mamy kolagen typu II wchodzący w skład chrząstki, która jest absolutnie niezbędna dla zdrowia układu mięśniowo-szkieletowego.  
 • Kolagen typu III jest najczęściej spotykany na przykład w mięśniach, tętnicach i narządach.  

Brak kolagenu w organizmie może powodować np. problemy ze stawami, sztywność więzadeł i ścięgien oraz ich obniżoną elastyczność, a także ogólne osłabienie mięśni. Dlatego lepiej nie lekceważyć spożycia tego rodzaju białka. 

Kolagen najczęściej produkowany jest z tkanek zwierzęcych, zwłaszcza morskich, gdyż tego typu kolagen wyróżnia się wysoką przyswajalnością, ale także bydlęcych. A jeśli mowa o szybkości wchłaniania, to możemy polecić na przykład kolagen hydrolizowany. Został on poddany procesowi hydrolizy, podczas którego podzielono włókna kolagenowe na mniejsze łańcuchy aminokwasów, dzięki czemu jest łatwiejszy do wchłonięcia. 

Co więcej, produkty kolagenowe są również często wzbogacone o witaminę C, która przyczynia się do zwiększenia produkcji kolagenu w organizmie. 

 

To od Ciebie zależy, w jakiej formie zdecydujesz się użyć kolagenu. Przykładowo, do najczęstszych opcji należą shoty, napoje, kapsułki czy proszek. Jeśli jednak nadal masz wątpliwości dotyczące stosowania kolagenu dla wsparcia zdrowia stawów, koniecznie sprawdź poniższy artykuł: Jaki rodzaj kolagenu jest najlepszy na stawy?

 Pokaż mniej

Pozycja 1

na stronie
Ustaw kierunek rosnący
Producent
 1. GymBeam (6)
 2. OstroVit (2)
 3. NOW Foods (2)
 4. Nutrend (1)
 5. BeastPink (1)
Smak
 1. bez smaku (1)
Kolor
 1. shadow (1)
Kapsułki
 1. 180 kaps (1)
 2. 360 kaps (1)
Forma
 1. kapsułka (1)
Mieszanka
 1. mieszanka (1)
Kategoria prawna produktu
FILTRUJ PO
Wegetariański (1)
Wegański (1)
Bez glutenu (1)
Bez laktozy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez sztucznego słodzika (1)
Bez opakowania z tworzywa sztucznego (1)
Bez aspartamu (1)
 1. Flexit Gelacoll - Nutrend
  Flexit Gelacoll - Nutrend
  93%
  93 % (38)
  Od 31,90zł

Pozycja 1