Activlab Aminokwasy egzogenne

Aminokwasy egzogenne od producenta Activlab to kategoria produktów zawierających egzogenne aminokwasy (EAA), które są niezbędne dla optymalnego zdrowia. W sumie jest ich 8, a nasz organizm wykorzystuje je do tworzenia białek, które są niezbędnymi komponentami naszych tkanek mięśniowych. W związku z tym pełnią one kluczową rolę w regeneracji oraz wzroście masy mięśniowej. Dodatkowo są one również podstawą dla produkcji hormonów, enzymów oraz pozostałych związków, które są niezbędne dla zdrowego metabolizmu, trawienia oraz wchłaniania składników ożywczych. Haczyk tkwi w tym, że nasz organizm nie jest w stanie sam ich produkować, więc jesteśmy w pełni zależni od ich spożycia z diety oraz suplementów.

 Pokaż więcej

Jakie funkcje pełnią egzogenne aminokwasy?

Do egzogennych aminokwasów zalicza się walina, leucyna, izoleucyna, metionina, treonina, fenyloalanina, tryptofan oraz lizyna. W niektórych przypadkach można do nich zaliczyć również histydynę, która jest szczególnie ważna w wieku dziecięcym. Jednakże zostało odkryte, że kiedy osiągnie się dorosłość, organizm jest w stanie sam ją produkować, w związku z czym zwykle jest klasyfikowana jako aminokwas względnie egzogenny.

Każdy z tych aminokwasów pełni konkretną funkcję w organizmie. Walina, leucyna i izoleucyna określa się wspólnie jako aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach (BCAA) i pełnią one ważną rolę we wzroście oraz regeneracji masy mięśniowej. Samo BCAA szybko się trawi, dzięki czemu może służyć jako źródło energii podczas aktywności sportowej. Dzięki temu jest w stanie chronić mięśnie przed spalaniem na energię. To sprawia, że jest idealne dla wszystkich osób, które starają się zwiększyć masę mięśniową, jak i dla biegaczy wytrzymałościowych oraz dla pozostałych sportowców, którzy mają długie i wymagające treningi. 

Metionina jest niezbędna dla rozwoju tkanek w organizmie oraz dla poprawnego funkcjonowania metabolizmu, szczególnie dla poprawnego przyswajania cynku i selenu. Te minerały są niezbędne dla zdrowia włosów, paznokci oraz skóry. Treonina z kolei jest częścią kolagenu i elastyny, które są krytycznymi białkami, które dbają o zdrowie skóry oraz innych tkanek łącznych. Fenyloalanina jest podstawą dla produkcji hormonów oraz neuroprzekaźników w organizmie, takich jak dopamina, która wpływa na nastrój, myślenie oraz inne funkcje mózgowe. Tryptofan ma podobne działanie oraz jest prekursorem neuroprzekaźnika nazywanego serotoniną. Ta ostatnia wspomaga regulację snu, nastrój oraz apetyt. Lizyna pełni kluczową rolę w formacji białka oraz masy mięśniowej, wspomaga także optymalne przyswajanie magnezu.

   

Jak stosować egzogenne aminokwasy?

BCAA ma szerokie zastosowanie ze względu na swoje właściwości. W ciągu dnia możesz je stosować, aby wspomóc spożycie wspominanych wcześniej związków, które są niezbędne dla ogólnego zdrowia. Jest ono również doskonałym dodatkiem do potreningowych napojów  proteinowych. EAA zwykle jest w formie rozpuszczalnego proszku, który możesz mieszać z wodą lub jakimkolwiek innym napojem.  

 Pokaż mniej

Produkty 2

na stronie
Ustaw kierunek rosnący
Producent
 1. ActivLab (2)
 2. Nutrend (1)
 3. GymBeam (1)
 4. Applied Nutrition (1)
 5. OstroVit (1)
Smak
 1. cytrynowy (1)
 2. pomarańczowy (1)
 3. truskawka malina (1)
 4. jeżyna mango (1)
Opakowanie (g)
 1. 500 g (2)
Kolor
 1. shadow (2)
 2. violet (2)
Forma
 1. proszek (2)
Mieszanka
 1. mieszanka (2)
Kategoria prawna produktu
Etykiety produktów
 1. Bestseller (1)
FILTRUJ PO
Wegetariański (2)
Wegański (2)
Bez glutenu (2)
Bez laktozy (2)
BIO (2)
Bez GMO (2)
Bez sztucznego słodzika (2)
Bez opakowania z tworzywa sztucznego (2)
Bez aspartamu (2)
 1. EAA Xtra Instant - ActivLab 500 g - watermelon
  EAA Xtra Instant - ActivLab
  47%
  47 % (6)
  65,90zł
 2. EAA Xtra - ActivLab lemon
  EAA Xtra - ActivLab
  70%
  70 % (6)
  65,90zł

Produkty 2