Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Ornithine 100 kaps - Scitec Nutrition

Ocena:
100 %

Ornityna to nieistotny aminokwas, którego głównym zadaniem jest transport produktów odpadowych przez błonę mitochondrialną. Ornityna wspomaga też produkcję insuliny oraz hormonów wzrostu IGF-1 i GH. Stymuluje wydzielanie glukagonu, który zwiększa rozkład tłuszczów w tkance tłuszczowej oraz wiąże i przekształca część amoniaku w nieszkodliwy kwas glutaminowy.

Na stanie
Cena promocyjna   47,90 zł Cena normalna:   0,00 zł Dostawa from 11.00 zł
(Darmowa DOSTAWA przy zamówieniach powyżej 199.00 zł)

Ornityna – aminokwas, który wspomaga regenerację i produkcję hormonu wzrostu

Ornityna jest nieistotnym aminokwasem, który nie bierze bezpośredniego udziału w budowaniu białek. Jej głównym zadaniem jest transport produktów odpadowych przez błonę mitochondrialną. Włączając ornitynę do swojej diety dodatkowo zwiększysz poziom insuliny, hormonów IGF-1 (insulinopodobny czynnik wzrostu) i GH (hormon wzrostu) oraz glukagonu w organizmie. 

 
Ornithine 100 kaps - Scitec Nutrition

Alfa-ketoglutaran jest ważnym składnikiem cyklu Krebsa, podczas którego wytwarzana zostaje energia w organizmie. Pełni on również ważną rolę w wydalaniu azotu z organizmu, zwłaszcza w biosyntezie aminokwasów. Zapotrzebowanie na alfa-ketoglutaran wzrasta podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. Związek ten stanowi istotne źródło energii w naszym organizmie, a przy tym w niewielkim stopniu wpływa na wahania poziomu glukozy we krwi. Ornityna alfa-ketoglutaranu (OKG) to sól kwasu glutarowego i niebiałkowego aminokwasu (ornityny). Połączenie tych substancji w jedną molekułę pozwoliło na uzyskanie lepszych właściwości i wzmocnienie działania (synergizm) ornityny.

 

Ornityna i jej wpływ na organizm człowieka

Dopiero w niedawnej przeszłości naukowcy badali, jak uzupełnić dietę osób powracających do zdrowia po rozległych oparzeniach, skomplikowanych operacjach lub wstrząsach pourazowych. Podstawowy problem stanowiła niezdolność organizmu do wchłaniania wymaganej ilości aminokwasów. Główną przyczyną obniżonej syntezy białek było wydzielanie glukokortykoidów i kortyzolu, który jest głównym hormonem katabolicznym organizmu. Uniemożliwiło to współpracę białek komórkowych i innych związków chemicznych w procesie naprawy uszkodzonych tkanek. Kolejnym problemem była niezdolność organizmu do funkcjonowania w 24-godzinnym cyklu działania insuliny i glukagonu. Włączenie OKG do diety wykazało znaczną poprawę działania insuliny i glukagonu (hormonów, które wydzielane są w trzustce). Ponadto zaobserwowano, że ornityna alfa-ketoglutaranu wykazuje aktywność anaboliczną. 

 

Ornityna to suplement diety, który ma uniwersalne zastosowanie. Niezależnie od tego, czy ćwiczysz super intensywnie, czy preferujesz lekki trening, OKG hamuje wydzielanie glukokortykoidów, jak również łagodzi objawy katabolizmu białek mięśniowych. Dodatkowo wspomaga procesy regeneracyjne organizmu.

 

Ornityna i jej zalety

  • gwarantuje maksymalną produkcję insuliny oraz hormonów IGF-1 i GH
  • stymuluje wydzielaniu glukagonu, który zwiększa rozkład tłuszczów w tkance tłuszczowej
  • wiąże i przekształca część amoniaku w nieszkodliwy kwas glutaminowy

 

Składniki

L-ornityna HCl, substancja przeciwzbrylająca (stearynian magnezu), otoczka kapsułki (żelatyna).

 

Dawkowanie

Weź 1-2 kapsułki przed snem. Możesz również przyjąć jedną kapsułkę przed treningiem. Aby uzyskać lepsze wyniki, należy ją stosować razem z 1 g argininy i 2 g glutaminy.

 

Tabela wartości odżywczych

Wartości odżywcze1 kapsułka

L-ornityna HCI

700 mg

 

Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa

Produkt nie jest wskazany dla dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze poniżej 25 ° C, z dala od bezpośredniego nasłonecznienia i mrozu. Producent nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe z niewłaściwego stosowania lub przechowywania.

 

Informacje o alergenach: Produkt wytworzono w zakładzie przetwarzającym mleko, soję, białko jaj, gluten i orzeszki ziemne.

Recenzje klientów

Ornithine 100 kaps - Scitec Nutrition

Napisz własną recenzję
Teraz recenzujesz:Ornithine 100 kaps - Scitec Nutrition
Zapytania od klientów

Ornithine 100 kaps - Scitec Nutrition

Wpisz pytanie
Wpisz odpowiedź