OstroVit Beta-alanina

Beta-alanina od producenta OstroVit to kategoria produktów, które zawierają aminokwas endogenny, beta alaninę. W przeciwieństwie do innych aminokwasów nie bierze ona udziału w tworzeniu białek, ale odgrywa rolę w syntezie karnozyny. Związek ten pomaga zmniejszyć nadkwasotę w mięśniach poprzez wiązanie wodorowe pochodzące z kwasu mlekowego (mleczan). Efekt ten skutkuje opóźnieniem uczucia zmęczenia, zwiększeniem zdolności do wykonywania intensywnych treningów i przedłużeniem wydajności sportowej. Tym samym beta alanina może pomóc Ci trenować dłużej z wysoką intensywnością.

Suplementy diety z beta alaniną są odpowiednie dla wszystkich sportowców, którzy wykonują intensywne treningi. Ale to nie wszystko, biegacze, rowerzyści, crossfitowcy i sportowcy siłowi również docenią jej działanie.

 Pokaż więcej

Jak przyjmować beta alaninę?

Możesz przyjmować beta alaninę w formie rozpuszczalnego proszku lub tabletek, najlepiej przed ćwiczeniami. Co więcej, jest ona również częstym składnikiem stymulantów przedtreningowych. Podobnie jak w przypadku kreatyny, najlepsze efekty osiągniesz przy długotrwałym stosowaniu. Zalecane dzienne spożycie beta alaniny waha się w granicach 3,2-6,4 g dziennie. Taka dawka zapewni wzrost stężenia karnozyny w mięśniach nawet o 60% po około miesiącu stosowania. Po tym czasie możesz przejść na utrzymanie dziennej porcji, która mieści się w zakresie 2-5 g.

Czasami podczas przyjmowania większych dawek może pojawić się uczucie mrowienia czy drętwienia. W kręgach zawodowych jest ono znane jako parestezja i nie stanowi żadnego zagrożenia. Możesz temu zapobiec zmniejszając porcję do 0,8-1,6 g raz na 3-4 godziny. Pokaż mniej

Pozycja 1

na stronie
Ustaw kierunek rosnący
Producent
 1. GymBeam (2)
 2. ActivLab (1)
 3. Applied Nutrition (1)
 4. OstroVit (1)
 5. Mammut Nutrition (1)
Smak
 1. cytrynowy (1)
Opakowanie (g)
 1. 200 g (1)
Kolor
 1. violet (1)
Forma
 1. proszek (1)
Mieszanka
 1. czysty (1)
Kategoria prawna produktu
Etykiety produktów
 1. Wegański (1)
FILTRUJ PO
Wegetariański (1)
Wegański (1)
Bez glutenu (1)
Bez laktozy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez sztucznego słodzika (1)
Bez opakowania z tworzywa sztucznego (1)
Bez aspartamu (1)
 1. Beta-Alanine - OstroVit
  Beta-Alanina - OstroVit
  0%
  0% (0)
  26,90zł

Pozycja 1