Applied Nutrition Arginina

Arginina od producenta Applied Nutrition to kategoria produktów zawierających aminokwas argininę, która zajmuje ważne miejsce w żywieniu sportowców. Przede wszystkim jest ona prekursorem tlenku azotu. Jak zapewne wiesz, tlenek azotu rozszerza naczynia krwionośne, regulując tym samym dopływ krwi do mięśni. Sprzyja to dostarczaniu tlenu i składników odżywczych do mięśni podczas ćwiczeń. W rezultacie sportowcy mogą zaobserwować ten efekt w postaci optymalizacji wydajności i czasu regeneracji. Warto też wspomnieć, że arginina należy do podstawowych składników budulcowych kreatyny, co wiąże się z właściwościami zwiększającymi wydajność. To jednak nie wszystko, do czego arginina jest wykorzystywana w organizmie. Bierze ona również udział w cyklu mocznikowym, w trakcie którego usuwany jest nadmiar amoniaku. Poziom amoniaku może wzrosnąć np. podczas aktywności sportowej o wysokiej intensywności, co często wiąże się ze zwiększonym zmęczeniem. Dzięki temu może wspomóc organizm w naturalnej detoksykacji i w efekcie opóźnić spadek wydajności.

Nasz organizm potrafi samodzielnie wytwarzać argininę. Jednak podczas choroby, nadmiernego wysiłku fizycznego lub stresu zwiększa się wymagane spożycie tego aminokwasu z innych źródeł. Z tego powodu określa się go również mianem aminokwasu warunkowo egzogennego. Tu z pomocą przychodzą suplementy diety z tej kategorii, gdyż mogą one skutecznie pomóc w przyjmowaniu argininy.

 Pokaż więcej

Dla kogo odpowiednia jest arginina?

Arginina jest popularnym suplementem diety wielu sportowców, którym zależy na utrzymaniu jak najwyższej wydajności. Jest ona szczególnie ze względu na zdolność do przekształcania w tlenek azotu, który bierze udział w zaopatrywaniu mięśni w krew. Wyższy poziom tlenku azotu zwykle wiąże się z lepszym krążeniem krwi i dostarczaniem składników odżywczych do pracujących mięśni. Może to skutkować opóźnieniem uczucia zmęczenia, optymalizacją wydajności czy regeneracji. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce sięgnąć swoich granic podczas ćwiczeń.  

Jak przyjmować argininę?

Właściwości tego aminokwasu sprawiają, że jest on idealnym składnikiem stymulantów przedtreningowych. Jednak może być również stosowana samodzielnie w postaci rozpuszczalnego proszku lub kapsułek przed ćwiczeniami lub w ciągu dnia. Zalecana dzienna porcja argininy mieści się w granicy 3-6 gram, najlepiej przyjmowana 1-2 razy dziennie.

Jeśli interesują Cię bardziej szczegółowe informacje na temat funkcji, korzyści lub zalecanego stosowania argininy, przeczytaj nasz artykuł Arginina: działanie i dawkowanie dla wyników sportowych i zdrowia.

 Pokaż mniej

Pozycja 1

na stronie
Ustaw kierunek rosnący
Producent
 1. NOW Foods (4)
 2. GymBeam (3)
 3. OstroVit (2)
 4. ActivLab (1)
 5. Applied Nutrition (1)
Kolor
 1. violet (1)
Kapsułki
 1. 120 kaps (1)
Forma
 1. kapsułka (1)
Mieszanka
 1. czysty (1)
Kategoria prawna produktu
FILTRUJ PO
Wegetariański (1)
Wegański (1)
Bez glutenu (1)
Bez laktozy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez sztucznego słodzika (1)
Bez opakowania z tworzywa sztucznego (1)
Bez aspartamu (1)
 1. AAKG - Applied Nutrition
  AAKG - Applied Nutrition
  100%
  100 % (3)
  64,90zł

Pozycja 1