Nutrend Aminokwasy kompleksowe

Aminokwasy kompleksowe od producenta Nutrend to kategoria produktów, które zawierają aminokwasy egzogenne i endogenne. Każdy z tych aminokwasów pełni swoją specyficzną funkcję w organizmie i jest wykorzystywany w różnych celach. Aminokwasy egzogenne (EAA) są szczególnie ważne dla regeneracji i wzrostu masy mięśniowej. Należą do nich aminokwasy rozgałęzione, czyli BCAA. Służą one ochronie mięśni przed degradacją (katabolizmem), a na dodatek mogą być wykorzystywane jako źródło energii podczas wysiłku fizycznego.

Inne aminokwasy, takie jak arginina lub cytrulina, są związane z krążeniem krwi w całym organizmie, w tym w tkance mięśniowej, co ostatecznie może wspierać wydajność sportową. Mówiąc o wspomaganiu wydajności sportowej, beta alanina może również okazać się pomocna, ponieważ jest w stanie rozbić kwas mlekowy w mięśniach, opóźniając w ten sposób zmęczenie mięśni. Z pomocą kompleksowych suplementów, możesz czerpać korzyści z całego spektrum tych związków zawartych w jednym produkcie.

 Pokaż więcej

Co zawierają kompleksowe aminokwasy?

Aminokwasy kompleksowe zawierają mieszankę aminokwasów egzogennych i endogennych. Przyjmowanie aminokwasów egzogennych (EAA) jest szczególnie ważne dla organizmu, ponieważ nie może on ich samodzielnie wytwarzać. Dlatego nasz organizm jest całkowicie zależny od ich przyjmowania z diety i suplementów diety. Łącznie jest ich 8 i należą do nich np. lizyna czy popularne aminokwasy rozgałęzione, takie jak walina, leucyna, izoleucyna, czyli BCAA. Przynoszą one wiele korzyści, ponieważ są zazwyczaj szybciej wchłaniane niż inne aminokwasy, dzięki czemu mogą służyć jako źródło energii podczas aktywności fizycznej. Co więcej, są one także wykorzystywane w celu ochrony masy mięśniowej, jak również stanowią skuteczne wsparcie dla regeneracji i wzrostu mięśni.

 

Aminokwasy endogenne to kolejny niezbędny składnik kompleksowych suplementów. Choć organizm potrafi je samodzielnie wytworzyć, mogą zdarzyć się sytuacje, w których staną się niezbędne do uzupełnienia. Dzieje się tak zwłaszcza na etapach rozwoju, podczas doświadczania większej ilości stresu lub w trakcie wymagających aktywności sportowych. Często określa się je również mianem aminokwasów warunkowo niezbędnych. Należą do nich na przykład arginina czy glutamina.

 

Jak zapewne wiesz, arginina jest bezpośrednio związana z powstawaniem tlenku azotu (NO), który wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych i krążenie krwi w organizmie. Efektem tego może być lepsze zaopatrzenie pracujących mięśni w tlen i składniki odżywcze. Glutamina z kolei jest najliczniej występującym aminokwasem w tkance mięśniowej. Może być nawet wykorzystywana jako źródło energii dla niektórych komórek układu odpornościowego i błony śluzowej jelita cienkiego. Co więcej, jej poziom naturalnie spada wraz z aktywnością fizyczną. Dlatego należy ją uzupełniać z zewnętrznych źródeł. Ale to nie wszystko, z pomocą tych produktów możesz również zadbać o spożycie tauryny, cytruliny czy beta-alaniny.

 

Tego typu suplementy diety często wyróżniają się też wysoką zawartością witamin, spalaczy tłuszczu i innych aktywnych składników. Na przykład Amino Beast posiada profil składników, który obejmuje szeroki zakres aminokwasów, witaminę C, wodę kokosową, a także ekstrakt z zielonej herbaty. Z kolei ProAMINO wzbogacony jest o unikalną formułę GreenEnergy®, która zawiera kofeinę, ekstrakt z zielonej kawy i zielonej herbaty. Ponadto wzbogacony jest również o witaminę C i witaminy z grupy B. Możesz również wybrać ProAmino bez stymulantów, który nie zawiera kofeiny i innych środków pobudzających, dzięki czemu bez problemu możesz go przyjmować nawet wieczorem. Z pomocą tych produktów będziesz w stanie zapewnić sobie spożycie najważniejszych aminokwasów, a w zależności od profilu składników wspomożesz również spalanie tłuszczu, utratę wagi oraz ogólne zdrowie i witalność.

 

Ponadto, jeśli szukasz suplementu, który cechuje się wysoką przyswajalnością, z pewnością docenisz profil składników Beef&Egg. Ten suplement zawiera aminokwasy z hydrolizowanego białka wołowego i białka jaj, które mają wysoką biodostępność. Co więcej, możesz przyjmować kompleksowe aminokwasy w formie rozpuszczalnego proszku, tabletek lub płynnego koncentratu.

 Pokaż mniej

Pozycja 1

na stronie
Ustaw kierunek rosnący
Producent
 1. GymBeam (5)
 2. Universal Nutrition (2)
 3. Nutrend (1)
 4. Optimum Nutrition (1)
 5. BSN (1)
 6. MuscleTech (1)
 7. ProSupps (1)
 8. BeastPink (1)
 9. OstroVit (1)
 10. Reflex Nutrition (1)
 11. Mammut Nutrition (1)
Smak
 1. bez smaku (1)
Opakowanie (ml)
 1. 1000 ml (1)
Forma
 1. płyn (1)
Mieszanka
 1. mieszanka (1)
Kategoria prawna produktu
FILTRUJ PO
Wegetariański (1)
Wegański (1)
Bez glutenu (1)
Bez laktozy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez sztucznego słodzika (1)
Bez opakowania z tworzywa sztucznego (1)
Bez aspartamu (1)
 1. Amino Power Liquid - Nutrend
  Amino Power Liquid - Nutrend
  100%
  100 % (3)
  109,90zł

Pozycja 1